Po stopách „železné opony“ a zaniklých obcí v hraničním pásmu „Železná–Pleš“ | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Po stopách „železné opony“ a zaniklých obcí v hraničním pásmu „Železná–Pleš“

> Fotogalerie

> Termín

23.11.2019

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

9-14

> Popis

23. listopadu 2019 Program: 09:00–10:00 Prohlídka prostor bývalé roty na Železné a instalovaných výstav. 10:00–12:00 Komentovaná procházka na Pleš s pracovníkem Chráněné krajinné oblasti s tematikou ochrany přírody (procházka dlouhá včetně cesty zpět 15 km). 11:30 Odjezd autobusu od budovy Plzeňského kraje (Škroupova ulice čp. 18, Plzeň) na Železnou, v průběhu cesty bude odborný výklad o tematice střežení hranic a „železné opony“. Jízdenky je možné objednávat výhradně na e-mailu [email protected] do obsazení všech míst. Zvýhodněné jízdné – zpáteční jízdenka za cenu 100 Kč. 13:00–14:00 Slavnostní zahájení, uvítání, připomenutí problematiky „železné opony“ a jejího pádu v roce 1989, komentovaná prohlídka prostor bývalé roty na Železné a instalovaných výstav Když spadla železná opona a Drátem končí svět … Občerstvení zajištěno. 14:00 Odjezd autobusu ze Železné na Pleš s průvodcem, při cestě výklad o systému „krytí“ na hranicích a životě v pohraničním pásmu do roku 1989. Následně komentovaná prohlídka Pleše včetně historie místa i zániku obce. 17:00 Návrat na Železnou, ukončení akce, odjezd do Plzně. Prostor bývalé roty na Železné bude možné navštívit včetně komentovaných prohlídek a instalovaných výstav Když spadla železná opona a Drátem končí svět … též 30. 11. a 7. 12. v době od 13:00 do 16:00.

> Otevírací doba

dle programu

> Kontakt

Kraj: Plzeňský kraj
Město: Železná, Pleš

> Komentáře