Poklad Inků | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Poklad Inků

> Termín

1.11.2019 - 31.3.2020

> Hodnocení

5  (1x)

> Pro děti ve věku:

6-9, 9-14

> Popis

Světová výstava Poklad Inků vznikla pod záštitou peruánské vlády a prezentuje největší zlatý poklad světa, který dokládá bohatství a vyspělost předkolumbovské Ameriky. Uvidíte královské korunovační klenoty, rituální předměty, model Machu Picchu, postavy vládců a inků v životních velikostech, zlatý trůn + zábavná stezka za pokladem pro děti. Tento zlatý poklad poprvé opustil hranice jihoamerického kontinentu, aby byl vystaven v Evropě a prezentoval dlouhou historii Peru. Až tisíc let staré originální zlaté exponáty doplňuje velká sbírka předmětů z Národního muzea a Moravského zemského muzea. Výstava názorně zpracovává celou historii osidlování amerického kontinentu. Mystika rituálů a uctívání zlata jako božské esence však dělá z dávných civilizací doslova bájné říše, které tak jako kdysi ohromily španělské dobyvatele, vzbuzují údiv s úctou dodnes. Stopy dávné historie jsou doslova vyryty do zlatých masek, šperků a obětních nožů. Pro původní obyvatele zlato nebylo znakem bohatství, jako pro Evropany, ale symbolem samotných bohů. Tisíce let starý originální zlatý poklad Stovky originálních zlatých exponátů Modely reálných staveb a rituálních míst včetně legendárního Machu Picchu Názorně zpracované grafické panely mapující osidlování Ameriky Zlatý trůn s postavou Sapa Inky a další ukázky kultury původních obyvatel Jižní Ameriky ​Příběhy inckých bojovníků a jejich vládců Středověká navigace a první zaoceánské plavby Výstavu doplňuje sbírka předmětů z Národního muzea Kino a projekce 3D Interaktivní zóna Audiovizuální efekty Audio guide CZ/ENG Návštěvníky výstavy chceme opět vtáhnou do děje. Nepůjde tedy jen o exponáty ve vitrínách. Každý z návštěvníků obdrží u vstupu kartu s příběhem skutečné, či bájné postavy z historie Amerického kontinentu. Nejzajímavější však bude vidět opravdový zlatý poklad Inků, který má ohromnou materiální i duchovní hodnotu, protože zlato bylo pro Inky esencí samotných bohů.

> Otevírací doba

9:00 - 20:00

> Kontakt

Kraj: Jihomoravský kraj
Město: Brno
Ulice: VÝSTAVIŠTĚ BRNO, PAVILON C, VSTUP Z ULICE KŘÍŽKOVSKÉHO

> Komentáře