Skalní most a město Bastei | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Skalní most a město Bastei

Foto: .

> Fotogalerie

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Bastei je to snad nejnavštěvovanější místo Saském Švýcarsku a nutno říci, že právem. Tato krásná vyhlídková skála se tyčí 190 metrů nad hladinou moře, asi 1,5 km od Rathenu. Úchvatné to místo. Nachází se zde přírodní rezervace Naturschutzgebiet Bastei, která má rozlohu okolo 800 hektarů, byla ustanovena v roce 1938 a je nejstarší v Saském Švýcarsku. Pro turisty je zde přípraven hotel se vším komfortem a komplex restaurací. Největší atrakcí areálu je dlouhý kamenný most o délce 76 metrů vklíněný mezi skály, tzv. Basteibrücke. Kamenný most vznikl lidskou rukou již v roce 1826, kdy se Saské Švýcarsko začalo zpřístupňovat prvním turistům, kteří v duchu romantismu podnikali cesty do přírody. K Bastei se dostanete po silnici z Bad Schandau, Pirny a Hřenska. Z Kurort Rathen vede k vyhlídkové plošině modrá značka (pozor na stoupání). Parkování v obci Oberrathen na levém břehu Labe. Vlaková zastávka v Oberrathen směr Bad Schandau a Pirna. Přibližně 2 km před Bastei se nachází odstavné placené parkoviště, odkud se dopravíte autobusem přímo k Bastei. Přibližně 500 m od areálu Bastei se nachází druhé placené parkoviště. Občerstvit se můžete v Kurort Rathen nebo na Bastei, kde je restaurace a několik stánků rychlého občerstvení. Veškeré vyhlídkové plošiny kromě okruhu skalním hradem Neurathen jsou zcela zdarma.

> Otevírací doba

celoročně

> Kontakt

Kraj: Německo
Město: Bastei
Ulice: Bastei

> Komentáře