Noční prohlídky elektrárny Orlík | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Noční prohlídky elektrárny Orlík

> Termín

5.7.2019 - 30.8.2019

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

6-9, 9-14

> Popis

Zúčastněte se některé ze speciálních nočních exkurzí! Exkurze je soustředěna do interiéru a exteriéru elektrárny a hráze. Uvidíte celý provoz včetně Kaplanových turbín, zázemí elektrárny i přivaděčů vody. Součástí prohlídky je i okruh hrází. Termíny nočních exkurzí jsou vždy v pátek, konkrétně v tyto dny: 5. 7., 26. 7., 16. 8. a 30. 8. 2019. Začátek prohlídky vždy ve 20:00 nebo 21:30 hodin. Dále nabízíme speciální dvouhodinové exkurze včetně krytu civilní obrany: 21. července a 4. srpna 2019 od 14:00.Objednávky na čísle 737 506 950 (číslo je funkční denně od 6:00 do 20:00), nebo e-mailem [email protected] Exkurze není vhodná pro děti do 6 let. Vstup s kočárkem ani čtyřnohým kamarádem není povolen. A na co všechno se můžete těšit? Na prohlídku infocentra a unikátní vodní elektrárny Orlík. Exkurze je soustředěna do interiéru a exteriéru elektrárny a hráze. Uvidíte celý provoz včetně Kaplanových turbín, zázemí elektrárny i přivaděčů vody. Součástí prohlídky je i okruh hrází. Strávíte nejméně 60 minut v technicky unikátním prostoru! Věděli jste, že? desetilopatkové oběžné kolo Kaplanovy turbíny dostalo na výstavě EXPO 58 v Bruselu ocenění a bylo světovým unikátem? díky stavbě přehrady musel být přenesen i celý kostel? lodní doprava po Orlické nádrži jezdí od počátku vzedmutí hladiny? hlavní stavitel přehrady Orlík pan Ing. Kraus prolezl před počátkem betonáže základ celé hráze doslova po kolenou, aby vyloučil jakékoli budoucí nebezpečí? přes přehradu Orlík měla jezdit nákladní doprava, která měla vozit písek na stavbu jaderné elektrárny Temelín? Orlík je nejvodnatější vodní nádrží v České republice?

> Otevírací doba

Dle rozpisu

> Kontakt

Kraj: Jihočeský kraj
Město: Kovářov
Ulice: přehrada Orlík

> Komentáře