Draháňské údolí | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Draháňské údolí

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Drahanské údolí (někdy Drahaňské údolí, Drahaň) se nachází na severním okraji Prahy na pravém břehu Vltavy. Rozkládá se podél stejnojmenného potoka, který pramení v Dolních Chabrech, teče západním směrem a ústí do Vltavy mezi Zámky a Klecánky. Údolí je součástí přírodních parků Drahaň-Troja a Dolní Povltaví. Údolí potoka lze rozdělit na tři části: horní oblast Dolních Chaber, střední širší údolí a dolní rokle. V horní části se potok proplétá zástavbou včetně barokního statku a významného románského kostela Jan Křtitele. Vlastní přírodní údolí začíná u konečné zastávky autobusu Dolní Chabry pod výrazným skalním ostrohem. Silnice končí u čistírny odpadních vod a vodní nádrže, údolí pod ní je zarostlé rákosinami s vrbami a zvolna se zužuje. V místě, kde cesta přechází na pravý břeh potoka je blízko můstku Prdlavá studánka.[1] Pod cestou se nachází Drahanský mlýn a oblast domků a chat, které jsou místní komunikací propojeny s Brnky. V této nejdelší, dolní části je údolí úzké a nazývá se také Drahanská rokle. Je pro ni charakteristické prolínání divoké přírody s místy hůře schůdnou stezkou a produkty lidské činnosti související s chatkami roztroušenými v údolí. Podél této části potoka také probíhá hranice města Prahy. Údolí s potokem ústí do Vltavy, respektive na vltavskou navigaci (hrubými kameny zpevněný břeh) s pobřežní cestou. Ze stanice metra C - Kobylisy se vydejte na zastávku Sídliště Čimice (linka 145, 177, 152) a dále po panelové cestě dolu do údolí.

> Otevírací doba

Přístupné celoročně

> Kontakt

Kraj: Praha
Město: Praha 8 - Zdiby
Ulice: Draháňské údolí

> Komentáře