Dětská naučná stezka sovy Rozárky | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Dětská naučná stezka sovy Rozárky

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

3-6, 6-9, 9-14

> Popis

Naučná stezka sovy Rozárky je značený výletní okruh dlouhý 7 km, vedoucí z náměstí ve Žluticích v okrese Karlovy Vary a spojující zajímavá místa v okolí Žlutic a pod vrchem Vladař. Charakter stezky a informačních tabulí ji předurčuje především rodinám s dětmi. Stezku včetně tabulí, instalovaných výtvorů, laviček, propagačních materiálů a terénních úprav vytvořilo v roce 2012 občanské sdružení Spolek okrašlovací Vladař. Cesta je značena žlutobílou značkou výletního okruhu Stripe-marked localtrail yellow.svg a vede ze žlutického náměstí přes místní část Lomnice, Hradský Dvůr na železniční zastávku Záhořice, odkud se údolím Střely a částečně mlýnským náhonem vrací do Žlutic. Od rozcestí V Rokli vede odbočka stezky do vsi Kobylé. V seznamu tras KČT má číslo 9265. Stezka původně vznikla coby výletní okruh pro hosty penzionu Nad Hradbami a vedla ze Žlutic do vsi Kobylé na farmu Babiččin dvoreček[1]. Původní myšlenka přerostla svůj rámec a v současnosti je stezka řádným turistickým okruhem a naučnou stezkou. Je zde umístěno 15 malovaných tabulí vytvořených výtvarníkem Daliborem Nesnídalem, které seznamují především děti s okolními zajímavostmi, na některých místech stezky jsou doplněny i sochy a další výtvory. Jedním z cílů stezky byla i vesnická minizoo Babiččin dvoreček v Kobylé, ale její provoz je od roku 2014 v útlumu. Vedení celé trasy je vyobrazeno na informačních tabulích a propagačních materiálech. Mapku i s informacemi je možné získat v informačních střediscích ve Žluticích, Chyších, Toužimi a Rabštejně nad Střelou a jsou také ke stažení na stránkách o naučné stezce.

> Otevírací doba

celoročně

> Kontakt

Kraj: Karlovarský kraj
Město: Žlutice

> Komentáře