Křížková cesta | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Křížková cesta

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

6-9, 9-14

> Popis

Okruh zvaný Křížková cesta byl vytvořen v roce 2012, má charakter naučné stezky a spojuje téměř třicet drobných sakrálních památek v okolí vrchu Vladař na Žluticku v jihovýchodní části okresu Karlovy Vary. V roce 2015 byl péčí obce Pšov vyznačen v terénu. Stezku včetně propagačních materiálů zajistilo občanské sdružení Spolek okrašlovací Vladař. Cesta je okruhem, spojujícím 23 lokalit s celkem 28 sakrálními památkami, z drtivé většiny opravenými či renovovanými, příp. v terénu nově umístěnými, po roce 2000. Cesta začíná na náměstí ve Žluticích a okolo Semtěše, Pšova, Močidlce, Bohuslavi, Vladořic, Kolešova a Strabovského Mlýna se vrací zase do Žlutic. Okruh dlouhý zhruba 20 km je přednostně určen cyklistům, protože vede po silnicích II. a III. třídy a částečně po zpevněných polních cestách, ale je využíván i pěšími turisty, zejména v okolí Močidlce, Vladořic a Kolešova. Jejím cílem je seznámit návštěvníky s drobnými sakrálními památkami, jako jsou křížky, boží muka, náboženské výjevy, kapličky apod., kterých je v oblasti velké množství a mnohdy zůstávají nepovšimnuty, nehledě na obtížné dohledání jejich konkrétní historie. Trasa byla následně v terénu vyznačena pomocí standardního značení žlutými tabulkami cyklotrasy s logem stezky, ovšem značení je instalováno pouze ve výše zmíněném směru, tedy ze Žlutic směrem na Semtěš. Značení končí u žel. zastávky Záhořice v místě zvaném Záhořický kříž. Shodné tabulky v blízkosti jednotlivých zastavení také uvádějí názvy památek. Stezka je vyobrazena na informačních tabulích a propagačních materiálech. Mapku i s informacemi je možné získat např. v informačních střediscích ve Žluticích, Chyších či Rabštejně nad Střelou.

> Otevírací doba

celoročně

> Kontakt

Kraj: Karlovarský kraj
Město: Žlutice
Ulice: spojuje téměř třicet drobných sakrálních památek v okolí vrchu V

> Komentáře