Stezka ovčí babičky | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Stezka ovčí babičky

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

6-9, 9-14

> Popis

Nenáročná a bezpečná cyklotrasa pro celou rodinu. Provázet nás bude ovečka, které se budeme celou cestu držet. Trasa začíná na Náměstí Jiřího z Poděbrad v Toužimi. Odsud vede totožně s cyklotrasou č. 2232 a modrou turistickou značkou až k vlakovému nádraží. Zde trasa uhýbá vlevo a dál vede po cyklotrase č. 2232 a zelené turistické značce přes obec Políkno až do obce Dolní Luhov. Zelená turistická značka uhýbá vpravo a po ní se vydáme i my. Asi po dvou kilometrech podjedeme hlavní silnici a dorazíme do obce Třebouň. Před kaplí Panny Marie Bolestné uhneme ostře doleva a proti směru značené Skokovské stezky vyrazíme k Nežichovu. Trasa nás vede k hlavní silnici ale my včas uhneme vpravo a po lučních a lesních cestách dojedeme k obci Nežichov, kde se nakratičko napojujeme na cyklotrasu č. 2233. V křižovatce však uhneme doprava a vystoupáme pár desítek metrů až k biofamě Belina. A tady je náš cíl.Tam se děti seznámí s životem na farmě, naučí se, kde se bere mléko, jak se pasou ovečky nebo co se dělá s ovčí vlnou. Spoustu aktivit si mohou i vyzkoušet, co takhle sednout za kolovrátek a upříst nitku? A poté se můžete třeba projít po naučné stezce sv. Blažeje se soustavou tůněk pro obojživelníky.

> Otevírací doba

celoročně

> Kontakt

Kraj: Karlovarský kraj
Město: Toužim
Ulice: start: Náměstí Jiřího z Poděbrad

> Komentáře