Hrad Hartenberg | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Hrad Hartenberg

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Hartenberg (někdy také Hartenberk, či Hřebeny) je zřícenina gotického hradu přestavěného na zámek nad vsí Hřebeny v okrese Sokolov. Zřícenina stojí na ostrohu na pravém břehu řeky Svatavy v nadmořské výšce 510 metrů. Od roku 1988 je chráněna jako kulturní památka ČR. Nedaleko obce Josefov na Sokolovsku najdete objekt Hartenberg, původně románský až raně gotický hrad z 12. století, který během své historie zakusil krutý osud plný plenění a dobývání. Z raně gotického až románského hradu stihl být přestaven na barokní zámek, ale po roce 1945 začal chátrat a při několika úmyslně založených požárech byl téměř úplně zničen. Na přelomu tisíciletí však byla odstartována rekonstrukce s cílem hrad zachránit a pokud možno obnovit jeho funkci. Hrad Hartenberg je zpoplatněn.

> Otevírací doba

dle otvírací doby

> Kontakt

Kraj: Karlovarský kraj
Město: Hřebeny / Josefov

> Komentáře