Hrad Neuberg | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Hrad Neuberg

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Neuberg (někdy také Neuberk nebo Najperk) je hradní zřícenina, která je nejstarší památkou na Ašsku. Nachází se v obci Podhradí u Aše v okrese Cheb. Do dnešní doby se zachovala pouze 22 metrů vysoká kruhová věž. Hraud Neuberg měl kdysi, konkrétně ve 13. století, velmi důležitou funkci: byl vystavěn s cílem střežit významnou cestu z Aše do Elsteru v Sasku. Podle pověsti stál v hradním areálu také zámek a pivovar, to však není potvrzené. Zároveň byl také hlavní rezidencí panství Zedwitzů na Ašsku. Ačkoliv byl během své historie více než jednou poškozen, vždy se dočkal i své opravy, než byl zničen požárem v roce 1610. Od té doby postupně chátral až do dnešní zříceniny. Dochovala se však původní, raně gotická věž, podle které jej snadno poznáte už z dálky. Pozůstatky tohoto hradu najdete na skále nad Ašským potokem v obci Podhradí, pokud se tedy nacházíte v okolí, nezapomeňte se na zřícenině zastavit a prozkoumat ji. Současný majitel: obec Podhradí

> Otevírací doba

Vstup: volný

> Kontakt

Kraj: Karlovarský kraj
Město: Podhradí

> Komentáře