Muzeum technických hraček | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Muzeum technických hraček

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

3-6, 6-9, 9-14

> Popis

Hlavním záměrem našich výstav je seznámit návštěvníky se základními typy plechových mechanických hraček z let 1840–1960 poháněných hodinovým strojkem na klíček, parním strojem nebo elektromotorem a především zdokumentovat produkci železničních hraček méně známých československých firem. Nejstarší sbírkové předměty pocházejí z 18. století. Ve sbírkových fondech jsou zastoupeny tyto exponáty: jedny z prvních dětských promítaček „Laterna magica“ k promítání skleněných obrázků, nejstarší projektoskopy na pohlednice a filmové kinematografy dřevěné i kovové stavebnice, kostky, skládačky a hry dětské modely parních strojů, továren a dílenských nástrojů plechové automobily, letadla i vzducholodě na klíček nebo modely lodí a ponorek pohyblivé postavičky, tancující zvířátka, brouci a komické figurky na klíček a mnoho a mnoho dalších Na výstavách provozujeme: komentované prohlídky ukázky funkce mechanických hraček modely historického elektrifikovaného kolejiště o rozloze až 30 m2 s dětskou dopravní kanceláří ČSD dílny s kovovou stavebnicí Merkur pro nejmenší návštěvníky přednášky, školní programy a soutěže

> Otevírací doba

sobota, neděle a svátky 10:00–17:00 hodin
čtvrtek a pátek po telefonické domluvě

> Kontakt

Kraj: Středočeský kraj
Město: Velvary
Ulice: Děkanský dvůr (Třebízského náměstí) a náměstí Krále Vladislava
Telefon: +420 723 955 871
E-mail: [email protected]

> Komentáře