Není vejce jako vejce | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Není vejce jako vejce

> Termín

7.6.2019 - 8.9.2019

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

6-9, 9-14

> Popis

Rozsahem malá, ale významem velká. Tak charakterizují organizátoři z Muzea Vysočiny v Jihlavě naučnou přírodovědnou výstavu Není vejce jako vejce, která od 7. června představuje rozmanitost a barevnost ptačích snůšek mnoha desítek druhů ptáků žijících na Českomoravské vrchovině. Jak očekává autor a kurátor Pavel Bezděčka, bude výstava skvělým doplňkem učiva na školách všech stupňů, praktickou příručkou pro všechny milovníky přírody a jakýmsi „lakmusovým papírkem“ znalostí zkušených ornitologů. „Ptáci svá vajíčka skrývají a chrání nejen před námi, ale před každým možným nebezpečím, zejména pak před zraky predátorů,“ vysvětluje Bezděčka důvod, proč ptačí vejce jen zřídka objevíme a proč jsou všelijak barevná. Zahrnují barevnou škálu od bílé či zelenkavé až po modrou, nejčastěji jsou kropenatá. Jak dodává kurátor, liší se ptačí vejce také velikostí a tvarem: „Ne všechna jsou totiž vejčitá, jsou i vajíčka kulatá, podlouhlá a dokonce i šišatá – hruškovitá.“ Také důvody těchto variant muzejní výstava vysvětlí. Potrvá po celé léto do 8. září.

> Otevírací doba

dle otevírací doby

> Kontakt

Kraj: Vysočina
Město: Jihlava
Ulice: Muzeum Vysočiny Jihlava

> Komentáře