Na skok do pravěku! | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Na skok do pravěku!

> Termín

2.7.2019 - 3.11.2019

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

3-6, 6-9, 9-14

> Popis

Období pravěku na Valašsku a Kelečsku přibližuje zajímavá interaktivní výstava Na skok do pravěku!, která startuje v úterý 2. července na zámku Vsetín. K vidění bude až do 3. listopadu, na podzim bude její součástí i seriál akci k Mezinárodnímu dni archeologie. Výstava plná unikátních exponátů postihuje období přibližně od 30 000 let př. n. l. až do odchodu posledních germánských kmenů z Moravy. „Kromě klasických nálezů se výstavanzaměřuje také na progres, který učinila archeologie v regionu během posledních let a zároveň nabídne i nový pohled na dějiny Valašska. Soustředí se přitom na krajinnou archeologii a kultury, které byli ve stínu dlouhodobě preferované lužické a púchovské kultury,“ přiblížil kurátor výstavy a archeolog Muzea regionu Valašsko (MRV) Samuel Španihel. Na výstavě můžete vidět množství interaktivit, jako hrob, štípací ateliér či kopie dobové keramiky, které získalo MRV v průběhu posledních 4 let. „I díky tomu bude doslova ideální pro školy, pro které je říjen obdobím studia pravěku,“ uvedl Španihel. V říjnu bude součástí výstavy i několik akcí u příležitosti Mezinárodního dne archeologie. O jejich termínu a programu vás budeme včas informovat.

> Otevírací doba

út - ne 09:00 - 17:00

> Kontakt

Kraj: Zlínský kraj
Město: Vsetín
Ulice: Zámek Vsetín

> Komentáře