Skalní hrad a klášter Oybin | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Skalní hrad a klášter Oybin

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

5  (1x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Lázně Oybin – pulzující středobod Žitavských hor leží v malebném údolí, obklopen věncem zelených hor. V centru obce, na nejznámějším skalním masivu Žitavských hor, který rozpustilá příroda vytvarovala do podoby včelího úlu, se do výšky tyčí zříceniny českého císařského hradu a kláštera Oybin. U výstupu na horu Oybin se nachází klenot barokního stavitelského umění – kostel vystavěný v roce 1734, někdy též nazývaný „svatební kostelík“. Od roku 1891 jezdí návštěvníci na Oybin na „úzkém rozchodu“ 750 mm. Úzkokolejka tažená parní lokomotivou se na svou cestu vydává den co den. Zasedněte přeci do „kabrioletu“, otevřeného vyhlídkového vozu, cestou ze Žitavy na Oybin! – je to nevšední zážitek. Klimatické lázně Lückendorf jsou jedinou německou obcí, která se na jižní straně Žitavských hor nachází. Díky poloze na jižní straně si v těchto klimatických lázních Lückendorf můžeme užít mírného klimatu ve slunečných výšinách. Historie místa je úzce spjata s nejstarší obchodní stezkou Evropy, Gabler Straße. Přechod po stejnojmenné cestě do České republiky je nejrychlejší spojnicí na Ještěd, do Jizerských hor a Krkonoš i na rozlehlou severočeskou rovinu.

> Otevírací doba

Přístupný celoročně

Listopad - březen 10.00 - 16.00
Duben - Říjen 9.00 - 18.00

> Kontakt

Kraj: Německo
Město: Kurort Oybin

> Komentáře