Zřícenina hradu Tolštejn | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Zřícenina hradu Tolštejn

> Fotogalerie

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

3.7  (3x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Romantická středověká zřícenina hradu kdysi často bývala sídlem místních loupeživých rytířů. Vystoupejte až na vrcholky původního opevnění a rozhlédněte se do okolí. Hrad Tolštejn nebo-li také Kavčí skála leží na dohled městečka Jiřetín pod Jedlovou ve vzdálenosti sedm kilometrů od Varnsdorfu a dva kilometry od Jiřetína pod Jedlovou. Je to jedna z nejnavštěvovanějších památek Lužických hor a také typická dominanta oblasti. Obyvatelé Jiřetína jsou na svůj hrad pyšní, proto zřídili i mikroregion Tolštejn, který se stará o jeho propagaci. Jedním z prvních kroků bylo obnovení hradní restaurace, ve které se po zdolání Tolštejna můžete zaslouženě osvěžit (venkovní posezení a dětský koutek uvnitř je třešničkou na dortu). Až vrchol Tolštejna se dostanete z Jiřetína pod Jedlovou po červené turistické značce. Cesta je dlouhá cca 2 km. Z nádraží v Jedlové je to jeden kilometr. Autobusem přijeďte na zastávku Lesné a odtud 1 km pěšky. Zřícenina hradu se pne ve výšce 670 metrů nad mořem. Až pod hrad lze dojet s kočárem. Vstupné Dospělí 20 Kč (zřícenina volně přístupná s placenou skalní vyhlídkou), děti do 6 let zdarma

> Otevírací doba

Zřícenina bez omezení
Vyhlídka (v hlavní sezóně) Ne - Čt 9:00-19:00 a Pá - So 9:00-21:00

> Kontakt

Kraj: Ústecký kraj
Město: Jiřetín pod Jedlovou
Ulice: hrad

> Komentáře