Slezská diakonie Brno - Snoezelen | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Slezská diakonie Brno - Snoezelen

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Jsme nestátní nezisková organizace, která poskytuje své služby v sociální oblasti. Cílovou skupinou jsou lidé s postižením, senioři, lidé bez domova a všichni ti, kteří se dostali do nejrůznějších těžkých životních situací. Pro rodiny pečující o děti předčasně narozené, s ohroženým vývojem a diagnostikovaným zdravotním postižením či znevýhodněním připravujeme terapeuticko-relaxační místnost SNOEZELEN. Na budování se podílí už několik firemních i soukromých dárců. Co je to SNOEZELEN? Tento koncept byl vyvinut v 70. letech 20. století a díky jeho vědecky prokázané terapeutické účinnosti jeho popularita postupně roste. Je to dynamické prostředí intelektuálního vlastnictví postavené na citlivém, propojeném vztahu mezi účastníkem, zkušeným doprovázejícím člověkem a kontrolovaným prostředím, ve kterém je nabízeno velké množství stimulů (dle definice ISNA-MSA z 2012). Při práci v terapeuticko-relaxační místnosti můžeme pracovat ve 3 rovinách: volnočasová (cílem je nový smyslový zážitek vymykající se běžně dostupnému vnímání, relaxace), pedagogická intervence (cílem je rozvoj či zachování dovedností klienta), terapeutická (cílem je zlepšení zdravotního stavu klienta) V tomto projektu můžeme zprostředkovat i rodičům náhled do prostředí místnosti, vysvětlit jim smysl a potenciál aktivit ve snoezelenovém prostředí pro dítě. Budou si moci s dítětem vyzkoušet jednotlivé aktivity a dozvědět se od pracovníků, jak lze prostředí snoezelen místnosti a pomůcky v něm využít pro podporu vývoje dítěte v jednotlivých oblastech. V případě zájmu jim pak může proškolený pracovník doporučit vhodné pomůcky pro zřízení snoezelen koutku v domácím prostředí.

> Otevírací doba

dle rezervace

> Kontakt

Kraj: Jihomoravský kraj
Město: Brno
Ulice: Slezská diakonie – Úsek Brno, Kamenná 11, 639 00 Brno

> Komentáře