Velešínská lazebna | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Velešínská lazebna

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

3-6, 6-9, 9-14

> Popis

Navštivte od 1. června 2018 NOVOU EXPOZICI VE VELEŠÍNĚ Lazebna Vešínská lazebna pravděpodobně stávala ve Velešíně již ve 2 pol. 13. století pro potřeby řemeslníků a sloužících na hradě Velešín. Lazebna jistě byla dřevěná a spravovala ji správa hradu, pravděpodobně purkrabí, který měl někoho, kdo se o lazebnu staral. O velešínské lazebně se poprvé dovídáme z roku 1360. Od roku 1387 vlastní velešínské panství Oldřich I. z Rožmberka. Od té doby můžeme hovořit o „Rožmberské lazebně“. Lazebnu vlastnil farář. V roce 1402 farář Jan Řečička předal lázeň obci. Od té doby byla lázeň majetkem města, která ji pravděpodobně lazebníkovi pronajímala. Lazebna možná fungovala do roku 1750, neboť v tereziánském katastru z roku 1757 se řemeslo lazebnické již nevyskytuje. A to byl konec „Rožmberské lazebny“. Napájení lazebny vodou fungovalo ještě do roku 1788, kdy byl upravován rybník na návsi, z něhož tekl potok kolem lazebny a dále k Malši. Rybník byl definitivně zrušen v roce 1843. Ten byl původně napájen potokem, který přitékal od kovárny č.p. 12 a z rybníka po svahu dolů na Latrán. V historickém domě KANTŮRKOVEC, Latrán 20, VELEŠÍN ([email protected], 725 919 382)

> Otevírací doba

Dle webu

> Kontakt

Kraj: Jihočeský kraj
Město: Velešín
Ulice: Historický dům Kantůrkovec, Latrán 20
Telefon: 725 919 382
E-mail: [email protected]

> Komentáře