Muzeum Lamberská stezka Žihobce | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Muzeum Lamberská stezka Žihobce

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

6-9, 9-14

> Popis

Starobylá pohorská obec Žihobce patří mezi nejstarší sídla Pošumaví. První zmínka o ní pochází již z roku 1045. Od roku 1710 zde vládl rod Lamberků. Nejznámějším z tohoto rodu se jistě stal Gustav Joachim (1812-1889). Ten se zamiloval do půvabné vesnické dívky Kateřin Hrádkové a přes odpor příbuzných žil se svou láskou na zdejším zámku a vychovali spolu 10 dětí. Romantický příběh vrcholí roku 1855 svatbou. Muzeum Lamberská stezka přibližuje historii obce Žihobce spjatou s rodem Lamberků. Muzeum se nachází v krásných prostorách raně barokního zámku v obci Žihobce obklopeného zámeckým parkem. Součástí expozice je rekonstrukce zámeckého interiéru 19. stol. a expozice věnovaná přírodě Pošumaví. V prvním patře zámku můžete vidět rekonstrukci zámeckého interiéru 19. století. Na zámku se bohužel žádný nábytek nedochoval, a tak je zde k vidění nábytek zapůjčený ze sbírek Uměleckoprůmyslového muzea v Praze, Západočeského muzea v Plzni, Muzea Šumavy v Kašperských Horách a Vlastivědného muzea Dr. Hostaše v Klatovech. Expozice v muzeu: - Expozice Rekonstrukce zámecké místnosti - Expozice Historie obcí lamberského panství - Expozice Flóra a fauna Pošumaví Bezbariérový přístup v celém objektu.

> Otevírací doba

červenec, srpen: PO - NE: 10.00 - 16.00
září, říjen: PO - SO: 9.30 - 15.30
listopad - březen: PÁ, SO: 9.30 - 15.30
duben - červen: PO - SO: 9.30. - 15.30

> Kontakt

Kraj: Plzeňský kraj
Město: Žihobce
Ulice: Žihobce 9
Telefon: 724895012
E-mail: [email protected]

> Komentáře