Lesní škola Ostrava | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Lesní škola Ostrava

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

3-6, 6-9, 9-14

> Popis

Během programu prohlubujeme pomocí všech smyslů zájem veřejnosti o les, zlepšujeme vztah dětí k lesu a podporujeme smysluplné zacházení s přírodou. Dětem představujeme lesní prostředí jako důležitý ekosystém se všemi biologickými a ekologickými vazbami. Důležitou roli hraje také poznání dřeva jako obnovitelné suroviny, která se dá snadno opracovat a využít. Během programu jsou střídány aktivity s meditacemi, jejichž cílem je poznání lesního prostředí všemi smysly. Děti se mohou na boso brouzdat rosou, vyzkoušet rozdíl mezi listím a hrabankou, projít se po štěpce a kamení, zahrát si slepou bábu a podle hmatu najít ten „svůj strom“. Poslouchat jak šveholí les a během celého dopoledne srovnávat zvuky v různých částech lesa. Aktivní formou jsou vysvětlovány vztahy v přírodě, chování zvířat apod. Jsou zařazeny smyslové, znalostní, pohybové a kreativní aktivity, během nichž můžou ve velké míře zapojit svou fantazii. V kombinaci s přírodním materiálem vznikají nádherné koláže, obrázky a malinké stavbičky, které mohou i ostatní návštěvníci lesa obdivovat… Společnost Ostravské městské lesy a zeleň, s.r.o. již 20 let obhospodařuje lesy a zeleň ve vlastnictví statutárního města Ostravy na výměře větší než 1200 ha a je těsně před dovršením přeměny druhové skladby lesů na lesy s pestřejší a různorodější dřevinnou skladbou, které se vyznačují stabilitou a odolností. Společnost také nepřetržitě posiluje rekreační vybavenost (altány, lavičky, odpadkové koše, herní prvky) městských lesů, kterou započala intenzivně ihned po svém vzniku společně se zlepšováním podmínek pro odpočinkové aktivity, sport a příměstskou rekreaci.

> Otevírací doba

Viz program.

> Kontakt

Kraj: Moravskoslezský kraj
Město: Ostrava
Telefon: +420 595 700 918, +420 736 614 7
E-mail: [email protected]

> Komentáře