Záchranná stanice a Dům přírody Poodří | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Záchranná stanice a Dům přírody Poodří

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Záchranná stanice (dále je ZS) v Bartošovicích byla vybudována a slavnostně uvedena do provozu 28. října 1983 Okresním vlastivědným muzeem v Novém Jičíně, přičemž naplnění těchto ochranářských plánů by nebylo možné bez pochopení a úzké spolupráce s tehdejším Místním národním výborem v Bartošovicích a Okresním národním výborem v Novém Jičíně, ale také díky obětavé a nezištné pomoci celé řady dobrovolných spolupracovníků. Šlo o první zařízení tohoto charakteru v celé střední Evropě. Od 1.1.1992 vlastní a provozuje toto zařízení ZO ČSOP 70/02 Nový Jičín. Od té doby stanice prošla dostavbou, rekonstrukcí a celkovou modernizací. Ve smyslu platné legislativy je toto zařízení akreditované Ministerstvem životního prostředí ČR. Jsme schopni se dlouhodobě, či krátkodobě postarat o všechny druhy volně žijících živočichů, vyjma dospělých exemplářů velkých zvířat jako je např. los evropský, jelen, či medvěd. ZS v Bartošovicích je součástí tzv. Národní sítě záchranných stanic v ČR, která vznikla v roce 1997, členské stanice zajišťují péči o handicapované volně žijící živočichy na celém území republiky. Územní působnost Bartošovické stanice zahrnuje tři kraje, je to především Moravskoslezský kraj (vyjma území pověřených obcí Rýmařov a Bruntál), Zlínský kraj a to území pověřených obcí Vsetín, Rožnov pod Radhoštěm, Valašské Meziříčí a Bystřice pod Hostýnem a malou část kraje Olomouckého a to správní území města Hranic a Lipníku na Bečvou.

> Otevírací doba

Informace o otevírací době jsou uvedeny na webových stránkách.

> Kontakt

Kraj: Moravskoslezský kraj
Město: Bartošovice
Ulice: Bartošovice 146
Telefon: 602 271 836
E-mail: [email protected]

> Komentáře