Návštěvnické centrum Nový Jičín - Město klobouků v Laudonově domě | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Návštěvnické centrum Nový Jičín - Město klobouků v Laudonově domě

> Fotogalerie

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Dům U Laudona tvoří nároží jihovýchodní fronty domů na dnešním Masarykově náměstí. Od roku 2011 zde sídlí mimo jiné Návštěvnické centrum Nový Jičín – město klobouků. Ve svých stálých interaktivních expozicích připomíná místní tradici kloboučnictví a osobnost maršála Laudona. V objektu se nachází interaktivní Expozice klobouků, interaktivní Expozice Generál Laudon, turistické informační centrum, reprezentační prodejna klobouků Tonak a stylová kavárna. RECENZE MAMINKY LUCKY "Město klobouků" je místo, kam se určitě vyplatí zajet podívat! Muzeum se v Novém Jičíně nachází na náměstí v Laudonově domě a právě i tomuto slavnému generálovi je věnována expozice v horním patře. Hned o patro níž je expozice klobouků a obě mají co nabídnout. Obě expozice jsou interaktivní a strávíte zde spoustu času i s nejmenšími dětmi.:-) Jak říkají sami organizátoři, chtěli, aby místo nebylo muzeum, ale spíše "živý dům", což se jim určitě povedlo.:-) Naše děti nejvíce bavila dětská herna, kde si mohly vyzkoušet dobové oblečení, výzbroj, ale také si kreslily nebo se houpaly na dřevěném koníkovi.:-) Větší děti určitě zaujme 3D model sedmileté války nebo sousoší generála s koněm a se psem, které je jedinečné tím, že je největší v České republice, které bylo vyrobeno 3D tiskem.:-) Expozice klobouků je rozdělena do tří částí - nejvíce fotek zcela jistě pořídíte ve zkušebně, kde si můžete vyzkoušet, jak vám sluší klobouky nejrůznějších barev a tvarů!:-) Perfektní nápad je také ateliér, kde máte možnost sami si zkrášlit malý klobouček, který si v muzeu zakoupíte. A jelikož jsou klobouky všude, kam se podíváte, nemůžou zde chybět jejich dva nejpopulárnější obyvatelé - králíci Bob a Bobek!:-)

> Otevírací doba

8:00 - 17:00

> Kontakt

Kraj: Moravskoslezský kraj
Město: Nový Jičín
Ulice: Masarykovo nám. 45
Telefon: +420 735 704 070
E-mail: [email protected]

> Komentáře