Narozeniny Karla IV. na Velharticích | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Narozeniny Karla IV. na Velharticích

> Termín

11.5.2019 - 12.5.2019

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Hradní slavnosti s bohatým programem. Moravský markrabě Karel IV. se na Velharticích setká se svým otcem, králem Janem Lucemburským. Slaví se Karlovy 20.narozeniny. Je rok 1336.Uvidíte královskou rodinu, Buška z Velhartic, šermíře, pány na koních, tanečnice, kejklíře, uslyšíte dobovou hudbu. Koho na Velharticích potkáte? Samozřejmě Karla IV.. a jeho dvořany, markraběnku Blanku z Valois. Jana Luceburského a jeho druhou ženu Beatrice Bourbonskou a pochopitelně i hradního pána, slavného Buška z Velhartic - tentokrát ve dvojím vydání, neboť v roce 1336 jsou v královských službách otec i syn. Uvidíte šermířské souboje, tance dvorních dam, rytíře na koních, uslyšíte hudbu a přijede také sokolník se svými dravci. Je připraveno tržiště s pěknými výrobky i s dobrým jídlem a pitím. Pro děti malé i větší budou zajištěny různé zábavy - lukostřelba, dobový kolotoč.. V sobotu i v neděli začínáme v 10 hodin v kostele na velhartickém náměstí, kde císař přijme požehnání. Účinkují: šermíři - Gotika, Invictum, Lancea, Lorika. kejklíř Jéňa tanec - Gloria hudba - Strašlivá Podívaná, duo Elthin rytíři na koních - Jízda plzeňského landfrýdu.

> Otevírací doba

10:00 - 17:00

> Kontakt

Kraj: Plzeňský kraj
Město: Velhartice
Ulice: Velhartice 1

> Komentáře