Perníková chaloupka | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Perníková chaloupka

> Termín

13.4.2019
23.11.2019
14.12.2019

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

3-6, 6-9

> Popis

Jedna z nejznámějších pohádek, jak ji vypravuje starý pecař mladému pecaři… Režie T. Dvořák Výprava I. Nesveda Dramaturgie P. Vašíček Hudba M.Vaniš j.h. Hrají B. Josephová - Luňáková, M. Mrázková, M. Hartmannová, B. Holý, P. Borovský, M. Hajn nebo J. Jelínek, F. Bosák Délka představení 60 min. Česká premiéra: pondělí, 12 prosinec 2011 Inscenace je určena divákům > 4 let Během 45 let své existence uvedlo Divadlo ALFA řadu klasických pohádkových titulů á la „Popelka“, „Sněhurka a 7 trpaslíků“, „Červená Karkulka“ apod., ale „Perníková chaloupka“ se kupodivu dosud na jeho jevišti neobjevila. Tato látka je známá snad po celém světě, a domovské právo má odedávna i mezi pohádkami českými, zpracovali ji mnozí sběratelé a vypravěči, nejznámější je verze Boženy Němcové. Patří také k pohádkám nejčastěji dramatizovaným, vždyť pouze české adaptace pro loutkové divadlo jdou do desítek. Přesto jsme se v dramaturgické dílně našeho divadla pokusili vytvořit verzi novou, jež by inscenačnímu týmu umožnila realizovat vlastní představu o ztvárnění této látky, kterou by bylo možno charakterizovat takto: klasická verze, ale bez zbytečných archaismů, právě tak jako bez anachronismů a parodických prvků, s tím, že tvůrci jsou si vědomi, že diváky této inscenace budou děti narozené v 21. století. Jednou z důležitých otázek, které si musí položit každý adaptátor této látky je – použít-li motiv pece, v níž neslavně skončí baba s dědkem. Rozhodli jsme se tuto episodu zachovat, neboť k obecnému povědomí o této pohádce patří. Tím jsme zároveň získali odrazový rámec k vlastní pohádce - ta bude hrána iluzivně marionetami tak, ja si ji pamatuje starý pecař, ktreý ji začne vyprávět mladému pecaři. A navíc tihle dva pecaři jsou zároveň zapálenými venkovskými muzikanty, a tak si děti během představení zopakují i pár těch nejznámějších lidových písniček, které je naučila maminka…

> Otevírací doba

13.4.: 15:00
23.11.: 15:00
14.12.: 14:00, 15:30

> Kontakt

Kraj: Plzeňský kraj
Město: Plzeň
Ulice: Divadlo Alfa, Rokycanská 7

> Komentáře