Muzeum Vltavínů | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Muzeum Vltavínů

Foto: Vít Kršul

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Objevte světovou raritu! Vltavíny jsou světovou raritou a krásnými šperkovými kameny. Prohlédněte si nejkrásnější sbírku z různých nalezišť a zábavnou formou zjistěte zajímavé informace. Ti, kdo vltavíny ještě neznáte, se dozvíte o jejich unikátnosti a zjistíte, proč jsou ceněné nejen mezi sběrateli. Odborníci rozšíří své vědomosti o ostatních tektitech a impaktech vesmírných těles na Zemi. Hrajte si s expozicí! Expozice muzea je vytvořená jako interaktivní hra, která Vás provede celým příběhem – od srážek planet a asteroidů přes velká vymírání živočichů až po vznik vltavínů a jejich vlastnosti i užití ve špercích. Virtuálně navštivte nejhezčí krátery na Zemi, projděte samotným vznikem impaktního kráteru, nebo si hoďte vlastním meteoritem na zeměkouli a nechte se překvapit, co se bude dít. Vzdělávejte se s filmem Pohodlně se usaďte do našeho kina a shlédněte film o vltavínech, který byl natočen exkluzivně pro Muzeum vltavínů. Významný český geolog Václav Cílek Vás provede vznikem vltavínů velmi příjemnou formou. Poznávejte hrou Muzeum se snaží naplnit vizi, kterou propagoval už geniální J. A. Komenský a která je známa pod pojmem “edutainment.“ Myšlenky poznávání a vzdělávání zábavnou formou hry se drželi tvůrci expozice od samého počátku a klenuté historické prostory, zejména pak podzemní patro objektu, dokonale využili k vytvoření tajemného a dobrodružného prostředí. Nikam nechvátejte Běžná prohlídka muzea se dá zvládnout za necelých 20 minut, ale většina návštěvníků tu stráví alespoň 3/4 hodiny, než si expozici prohlédnou a vyzkouší všechny interaktivní hračky.

> Otevírací doba

Denně: 10:00 - 18:00

> Kontakt

Kraj: Jihočeský kraj
Město: Český Krumlov
Ulice: Panská 19
Telefon: 734174130
E-mail: [email protected]

> Komentáře