Naučná stezka Špičák | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Naučná stezka Špičák

> Termín

1.1.2014 - 31.12.2030

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

3-6, 6-9, 9-14

> Popis

Naučná stezka Špičák začíná v Třešti u hráze Váňovského rybníka a pokračuje až do Jezdovic. Cesta vede okrajovými částmi Třeště, pokračuje po polních a lesních cestách a značena je místním značením. Trasu si můžeme libovolně krátit dle fyzických nebo časových možností. Okruh Třeští vedený z centra s návratem zpět je dlouhý 5 km a zahrnuje pět zastávek. Když se vydáme z centra přímo na vrch Špičák (735,5 m n.m.) a vrátíme se zpět po modré turistické značce, ujdeme 8 km a zhlédneme 4 informační panely. Nejdelší, desetikilometrový okruh s 10 informačními panely zakončíme v Jezdovicích a při návratu zpět do Třeště můžeme využít vlak nebo autobus. Informační stojany na stezce nás seznámí s krajinou a místními přírodními podmínkami, historií a zajímavostmi území. Vedle památných stromů a významných krajinných prvků, které cestou potkáme, navštívíme i Národní přírodní rezervaci Velký Špičák. Délka stezky: až 10 km Časová náročnost: 3-4 hod. Počet zastavení: 10 Náročnost trasy: střední Zaměření: biologie, geologie, geomorfologie, historie

> Otevírací doba

celoročně

> Kontakt

Kraj: Vysočina
Město: Třešť
Ulice: u hráze Váňovského rybníka

> Komentáře