Naučná stezka Roštejnská obora | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Naučná stezka Roštejnská obora

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Délka stezky: 2 km Časová náročnost: 1 hod. Počet zastavení: 11 Náročnost trasy: nízká Zaměření: les, příroda, myslivost Naučná přírodovědná stezka vede krásným lesním prostředím přírodní rezervace Roštýnská obora a obnovenou historickou oborou. Z jedenácti informačních tabulí se dozvíme, jak vznikla myslivost, o vývoji lovu zvěře, o mysliveckých zvycích a tradicích, o péči o zvěř, sokolnictví a kynologii a seznámíme se s druhy zvěře, které zde žijí. Roštejnská obora s rozlohou 126,9 ha, vznikla na konci 16. století a patří mezi nejstarší obory v České republice. Druhy chovné zvěře se postupně měnily, v současné době tu žije mufloní a dančí zvěř a prase divoké. Do obory se vstupovalo a vjíždělo branami, z nichž se dochovala jedna, západní. V současné době mají největší historickou hodnotu původní žulové sloupy, použité na stavbu oborního plotu o celkové délce 4 917 m. Výchozím místem okružní stezky je turistický směrovník u parkoviště před hradem Roštejn. K oboře sestoupíme společně se žlutou turistickou značkou, zpět od obory k hradu se pak vrátíme po modré a zelené značce. Přímo ke vstupu do obory se můžeme také dostat z menšího parkoviště, ležícího u spojovací silničky Roštejn – Doupě. Při návštěvě Roštejnské obory dodržujeme „Návštěvní řád obory“, k orientaci je k dispozici i mapa naučné stezky, která je vyvěšena u vstupní brány.

> Otevírací doba

celoročně

> Kontakt

Kraj: Vysočina
Město: Doupě
Ulice: Hrad Roštýn

> Komentáře