Naučná stezka Čeřínek | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Naučná stezka Čeřínek

> Fotogalerie

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

3-6, 6-9, 9-14

> Popis

Délka stezky: 6,5 km Časová náročnost: 3 – 4 hod. Počet zastavení: 14 Náročnost trasy: střední Zaměření: přírodní poměry, geomorfologické tvary Živou i neživou přírodu Čeřínku přibližuje naučná stezka, která začíná asi půl druhého kilometru západně od Dolní Cerekve, za rybníky Chudý a Menší. Kruhová středně náročná trasa začíná i končí ve stejném místě a můžeme ji projít oběma směry. Na čtrnácti zastaveních se seznámíme s geomorfologickými, botanickými a zoologickými zvláštnostmi tohoto území. Přírodní park Čeřínek pokrývá území s řadou biologicky cenných lokalit a s četnými přírodními zajímavostmi z oblasti neživé přírody. Od turistického rozcestníku a 1. zastavení se vydáme po cestě, která nás vede kolem zastavení 2, 3 a 4 až k zastavení 5 „Voda“, kde si můžeme odpočinout v dřevěném odpočívadle poblíž Formanské studánky, která byla vždy zdrojem kvalitní vody pro lesní dělníky. Čeká nás totiž asi 1 km náročného stoupání. Kolem Skalních mís, Mrazových srubů a velkých zaoblených balvanů – Žlábkových škrapů vystoupáme na skalnatý vrchol Přírodní památky Přední skála (712 m n.m.). Z 11 m vysokého a 22 m širokého skalního ochozu se můžeme pokochat výhledem na okolní kopce a osady Přírodního parku Čeřínek. Pak už nás čeká sestup dolů kolem zastavení 11, 12 a 13 a dojdeme k cíli, kde si na 14. informační ceduli přečteme, jak chránit přírodu.

> Otevírací doba

celoročně

> Kontakt

Kraj: Vysočina
Město: Dolní Cerekev
Ulice: za rybníky Chudý a Menší

> Komentáře