Skiaréna Písek | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Skiaréna Písek

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Nově zrekonstruovaný lyžařský svah v Písku. Na podzim se jezdí na umělých kartáčích, v zimě pak na sněhu, který se zde vyrábí pomocí umělého zasněžování. Přes 40 let starý areál, který svého času využili i filmaři pro jednu epizodu z filmu Diskopříběh, byl díky umělé sjezdovce na jihu Čech výjimečný. Veřejnost si tu však už dlouho nezalyžovala a zhruba 230 metrů dlouhý svah využíval pouze místní lyžařský klub, který místo v mezích možností udržoval pro své potřeby v provozu. „Díky modernizaci vznikla v Písku nová zimní atraktivita. Letos bychom ještě rádi rozšířili parkovací plochy u svahu a upravili schodiště, které sem vede od staré úpravny vody,“ nastiňuje nejbližší plány místostarostka Petra Trambová. „Lyžařský areál je nově zrekonstruován a vybaven. Rekonstrukce podle projektu firmy SNOWPLAN, s. r. o. trvala dva měsíce. Provedla ji společnost Metrostav a. s. za vysoutěženou cenu 14,4 milionu korun bez DPH. Lyžařský svah byl rozšířen, k dispozici je nový vlek včetně odbavovacího systému, sjezdovka je osvětlena a vybavena systémem umělého zasněžování včetně sněžných děl,“ informuje Petr Matoušek z odboru investic a rozvoje. Slavnostní otevření lyžařského svahu pro veřejnost se konalo 9. ledna 2019 v 16 hodin odpoledne. Od 16.30 až do 19 hodin si zde mohly děti i dospělí užít večerní lyžování zdarma. Od 17.1. se začne lyžovat už "naostro", doufáme, že se podaří vysněžit během víkendu celý kopec a nějaké centimetry navíc přidat. Zatím je budoucí provoz naplánován takto: Dopolední hodiny je možné využít pro různé kurzy, skupiny nebo školní kolektivy. Vše po předchozí dohodě. Lyžařský areál v Písku je vybaven speciálním umělým povrchem, který umožňuje lyžování v období, kdy není sníh. Umělý povrch je složen z drobných kartáčků, které se při jízdě ohýbají a tím tak poměrně věrně simulují jízdu na sněhu.

> Otevírací doba

Pondělí: zavřeno
Úterý - Pátek: 14 - 21h
sobota: 9 - 16, 18 - 21h
Neděle: 9 - 16h

> Kontakt

Kraj: Jihočeský kraj
Město: Písek
Ulice: U vodárny
Telefon: 602 450 987

> Komentáře