Zřícenina hradu Košťálov | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Zřícenina hradu Košťálov

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Zřícenina hradu Košťálov stojí na strmé čedičové Skále stejnojmenného vrchu (481 m) nedaleko Třebenic na Litoměřicku v Ústeckém kraji. Zřícenina hradu Košťálov je jednou z nejpůvabnějších dominant Českého středohoří. Hlavní obrannou i obytnou hradní stavbou byla obytná věž, obtočená parkánem. Dochovaly se i zbytky paláce a hradby na východní straně. Od zříceniny se otvírá nádherný výhled. Hradní zříceniny jsou volně přístupné. Historie Hrad vznikl zřejmě ve 14. století. První písemná zmínka o hradu pochází z roku 1372. V 15. století patřil hrad Kaplířům ze Sulevic. V roce 1422 jej obléhala husitská vojska. Majitelé tady sídlili do poloviny 16. století, poté přestal být hrad obýván a na počátku 17. století je uváděn již jako pustý. Přístup ke hradu Z vesnice Boreč po žluté turistické značce (2,5 km) Z Třebenic po červené turistické značce, např. od vlakové stanice Třebenice město. Odtud na hrad cca 3,3 km. Po cestě se před výstupem na hrad nachází rozcestí s přístřeškem. Z vesnice Sutom po asfaltové cestě vycházející z obce pod kostelem, na louce napojení na žlutou turistickou značku, která vede na hrad (2 km) Ve všech případech je posledních cca 500 m cesty (od rozcestí) lesní pěšinou místy dosti strmou

> Otevírací doba

Celoročně

> Kontakt

Kraj: Ústecký kraj
Město: Košťálov
Ulice: Košťálov

> Komentáře