ProŽito! - vzdělávací zážitková hra v Národním zemědělském muzeu | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

ProŽito! - vzdělávací zážitková hra v Národním zemědělském muzeu

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

6-9, 9-14

> Popis

Máte hravého ducha, alespoň 90 minut času a děti, které umí číst a psát? Vydejte se na cestu po muzeu s úkoly a šiframi. Utvořte tým (2–5 hráčů) a vydejte se na cestu, která vás pobaví i poučí. Plněním úkolů posbírejte symboly všeho, co je nezbytné k výrobě žitné placky. Mapa, kterou dostanete ke vstupence ProŽito, vás spolehlivě provede hrou. Informace o hře a jejím systému Vzdělávací zážitková hra napříč všemi expozicemi, určená pro věkově smíšené skupiny s dětmi školního věku (rodiče, prarodiče, jiný dospělý doprovod s dětmi ideálně od 6 let). Úkoly ve hře ProŽito jsou obtížností koncipovány pro zapojení všech uvedených věkových skupin. V průběhu cesty muzeem se čte, počítá, vyhledává, luští a především spolupracuje. Herní koncept cíleně vyžaduje aktivní zapojení rodiče a jeho asistenci i rady u všech úkolů. Námět Svět jak ho nyní známe, skončil. Po úplném selhání celosvětové energetické sítě nastává chaos, ve kterém se hlavním problémem lidstva stává zajištění pravidelného přísunu potravy. Jak by obstál dnešní člověk ve světě bez moderních technologií, uměl by znovu hospodařit, obdělávat půdu, uživit se? Zkuste se vžít do situace a zamyslet se nad tím, co všechno je potřeba pouze k výrobě obyčejné žitné placky. Záměr V celé hře není použito jediné elektronické zařízení – zábava i poučení se obejdou bez moderních technologií. K vyhledávání odpovědí slouží výhradně informace v expozicích, použití mobilního telefonu či tabletu není žádoucí. ProŽito nestaví na znalostech, které hráči již mají, naopak se snaží o to, aby se nové věci dozvěděli, čili jediným „vyhledávačem“ by měl být člověk sám. Účelem hry je také vyvolat debatu o tom, jak by obstál dnešní člověk ve světě bez moderních technologií a připomenout, že tato situace už tady byla a zase klidně může nastat. Je tedy dobré být přiměřeně informován a zkušenosti našich předků nezatracovat jako zbytečné.

> Otevírací doba

Dle webu

> Kontakt

Kraj: Praha
Město: Praha 7
Ulice: Národní zemědělské muzeum, Kostelní 44

> Komentáře