Muzeum československého opevnění - dělostřelecká tvrz Bouda | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Muzeum československého opevnění - dělostřelecká tvrz Bouda

> Otevřeno

květen, červen, červenec, srpen, září

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Muzeum československého opevnění – dělostřelecká tvrz BOUDA je kulturní památkou ČR, jejíž návštěvu by si neměl nikdo ze zájemců o historii nechat ujít. Jedná se o největší v původní podobě zpřístupněný objekt čs. opevnění z let 1935–1938. V rámci prohlídek lze na Boudě navštívit pět bojových objektů, projít stovky metrů podzemních chodeb a sálů a shlédnout ukázky pancéřových prvků opevnění (zbytky po německých zkouškách z doby okupace a pracích Kovošrotu, i jedinečný dochovaný pancéřový zvon), ukázky výstroje, výzbroje a munice. Rozsáhlé jsou zde rovněž stopy po dělostřeleckých a ženijních zkouškách, kterými tvrz prošla v době okupace a krátce po konci 2. světové války. Podzemní systém, kterým návštěvníci prochází, se vyznačuje extrémně nízkými teplotami, vysokou vzdušnou vlhkostí a faktem, že z betonových stěn a kleneb se tak jako v jeskyních uvolňují do vzduchu minerály, které dělají dobře většině astmatiků a alergiků. Vstupy do podzemí jsou pro návštěvníky připraveny v červenci a srpnu každý den v 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00 a 16:00 hod nebo pro skupiny na objednání. Nabízí se dva základní typy prohlídek. Kompletní prohlídka (cca 80 minut) se koná, stejně jako Mini prohlídka (cca 40 min), v každém vstupu. Velký okruh (cca 150-180 minut) je připraven pro návštěvníky za předpokladu, že se na daný okruh sejde 10 a více dospělých zájemců a provozní podmínky umožní jeho zařazení. Pokud je přítomen kvalifikovaný průvodce, startuje Velký okruh ve 12:00 hod. V rámci velkého prohlídkového okruhu pak výprava navštíví i tzv. „posunutý bunkr“ (unikátní pozůstatek zkoušek německých ženistů z doby okupace). Vhodným oblečením a pevnou turistickou obuví se připravte na velmi nízké teploty v rozmezí od cca 4,5° do 10°C! Máte ojedinělou příležitost se zchladit i v těch největších vedrech! Přístupové trasy: Tvrz Bouda se nachází v Pardubickém kraji, nedaleko Jablonného nad Orlicí. Přístup je po značených turistických cestách od parkoviště u Kramářovy chaty na Suchém vrchu – rozhledna a restaurace (nejkratší trasa – modrá/červená 3,2 km), ze zastávky ČD v obci Těchonín (zelená 6,5 km), ze zastávky ČD v Mladkově (červená 6 km – naučná stezka Betonová hranice), z Lichkova od stanice ČD (zelená 7 km), z náměstí v Králíkách (červená 12,5 km), z Jablonného nad Orlicí (červená 13,5 km).

> Otevírací doba

dle sezonní otvírací doby

> Kontakt

Kraj: Pardubický kraj
Město: TĚCHONÍN
Ulice: Dělostřelecká tvrz BOUDA
Telefon: 777 647 114
E-mail: [email protected]

> Komentáře