Muzeum Klasického knihařství | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Muzeum Klasického knihařství

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

3-6, 6-9, 9-14

> Popis

Ač oficiální název zní Muzeum klasického knihařství, budete se tu cítit spíš jako na návštěvě v rodině knihařů v době první republiky. Muzeum vzniklo v Rožďalovicích v nemovitostech čp. 24, v nichž působil po většinu svého života významný český umělecký knihař Jenda Rajman (1892-1965). Obytný dům a navazující knihařská dílna jsou památkově chráněné a mají původní vybavení stroji a nástroji z Rajmanovy doby. Muzeum je unikátním celkem, kde v autentických prostorách zůstal ucelený soubor všeho, co používalo a produkovalo ruční knihařství v době svého největšího rozvoje. Protože Rajman byl sám literárně nadaný a také systematický, dochovalo se zde hodně písemných a fotografických materiálů dokumentujících život a práci za jeho éry. Muzeum zřídili Rajmanovi potomci, kteří proto v roce 2002 založili Nadační fond Jendy Rajmana a nemovitosti za pomoci prostředků Evropské unie zrekonstruovali – projekt byl spolufinancován z ROP Střední Čechy a SZIF. Pro ty, co si chtějí zkusit na vlastní kůži práci s využitím historických nástrojů a strojů. Objednejte se na tvůrčí dílny: Jednoduché základy vazby knihy – vazba zápisníčku z jedné složky do tvrdých desek, potažení a zdobení. Je možné si vybrat, jestli potah knižních desek bude z vlastnoručně vyrobeného papíru (škrobový, mramorovaný) nebo z jednobarevného knihařského papíru a s vyzlaceným motivem. Pro skupiny 4 až 8 lidí, i pro děti cca od 10 let, trvání 3-4 hodiny. Práce s historickými knihařskými tlačítky – otisky na papír a do kůže. Lze uspořádat i pro větší skupiny, hlavně dětské, trvání 30 min. až 1 hodina dle počtu lidí. Svažte si svou knihu – pro jednotlivce a dvojice – vazba knihy nebo zápisníku ze čtyř složek do tvrdých desek, trvání cca 6 hodin. Se zájemci se rádi dohodneme na vhodném termínu a vhodné práci, s potěšením také vydáme dárkový poukaz. Ceník dílen naleznete na webu.

> Otevírací doba

Po-Pá 10:00-16:00

> Kontakt

Kraj: Středočeský kraj
Město: Rožďalovice
Ulice: Husova 24
Telefon: +420 603 226 632
E-mail: [email protected]

> Komentáře