Svatohavelské posvícení ve skanzenu v Kouřimi | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Svatohavelské posvícení ve skanzenu v Kouřimi

> Termín

19.10.2019

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Posvícení v historické podobě, se starodávným zvykem "stínání kohouta", vyprávěním o tancovačkách s hudbou a tancem, dílnami pro děti, písničkami z Polabí, jarmarkem, pečením... Jakej trest nešlechetnýmu škůdnikoj přišel je název rekonstrukce lidového zvyku stínání kohouta. Kytka, koloušek, věneček, šejdovec aneb nepudu z hospody, šelma bych byl je název pásma o tancovačkách. Obojí proběhne dvakrát, od 11.00 a od 15.00. Bude se besedovat o lidové stravě při podzimních pracích a o jídle a hodování vůbec, připraveny budou ukázky pokrmů. Při povídání o lidové písni z Polabí si jistě rádi i zazpíváte. Dílna podmalby na sklo je určená dětem i dospělým. Každý si z ní může odnést vlastnoručně namalovaný obrázek. V domě z Budče se bude šlapat, krouhat a nakládat zelí. Vše si vyzkoušíte, a ochutnáte tři druhy různě připraveného zelí. Budeme péct sváteční pečivo, např. zapomenutou regionální specialitu – mětýnku z Kouřimska, nebo tzv. „řepánky“. Děti si vyzkouší trdlem utřít, nebo umlít mák. Nebude chybět malý tradiční jarmark s flašinetáři, Jana Hunalová nabídne své bylinné čaje, kouřimský likérník Jiří Svoboda vám poví o způsobu výroby a druzích likérů, ve světnici domu z Jílového bude pantáta s přáteli držet „pěknou hodinku“. Nad svátečně prostřeným stolem v rychtě z Bradlecké Lhoty se dozvíte o posvícenských zvycích od ředitele muzea Vladimíra Rišlinka.

> Otevírací doba

10:00-16:00

> Kontakt

Kraj: Středočeský kraj
Město: Kouřim
Ulice: Skanzen, Ruská ul.

> Komentáře