UMĚNÍ LOUTKY | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

UMĚNÍ LOUTKY

> Termín

22.11.2018 - 20.1.2019

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

3-6, 6-9, 9-14

> Popis

Zimní výstavy na hradě Špilberku už tradičně patří dětem. Ta letošní vám představí sbírku překrásných historických loutek Marie a Pavla Jiráskových z Brna. Loutky jsou ryze českým fenoménem, jde takřka o náš národní poklad. Vždyť právě loutkové divadlo sehrálo důležitou roli v době národního obrození. Uvidíte loutky veselé i strašidelné, od kašpárků až po Spejbla s Hurvínkem. Rozsáhlá sbírka zahrnuje loutky z doby 1850 až 1950 – od loutek potulných marionetářů přes loutky inspirované tvorbou Mikoláše Alše až po moderní loutky první republiky. Loutka pro tebe – lektorský program s dílnou Zahrát si loutkové divadlo nebo vyrobit vlastní loutku – to jsou lákadla pro malé i velké, dílna je totiž součástí výstavy. Pro školy lektorský program s dílnou na objednání, pro individuální návštěvníky samoobslužná dílna bez objednání. Doprovodný program So 8. 12. Kašpárkovy Vánoce na Špilberku: 10.00 až 17.00 Tradiční adventní akci pro děti i dospělé tentokrát ovládne kašpárek a jeho loutkoví kamarádi. Potěší vás divadélka, koncerty, jarmark a opékání buřtů, nebude chybět ani vánoční strom na nádvoří. So 15. 12. komentovaná prohlídka: 15.00 O tajemství loutek povypráví sběratelé Jiráskovi. Jak se liší loutky z různých období? Jak fungují a co musí umět loutkoherec či řezbář? Pojďte spatřit krásu historických loutek při komentované prohlídce.

> Otevírací doba

úterý – neděle 9.00–17.00 hodin

> Kontakt

Kraj: Jihomoravský kraj
Město: Brno
Ulice: Hrad Špilberk

> Komentáře