Vášeň, čas a sklo | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Vášeň, čas a sklo

Foto: VČM

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Výstava Vášeň, čas a sklo byla právě slavnostně zahájena. Nenechte si ujít unikátní sbírku hodin a skleněné plastiky Jana Frydrycha. Výstava v charismatickém prostředí gotického sálu a Arnoštova rondelu na pardubickém zámku by mohla mít i podtitul „setkání s krásou, elegantní noblesou a vzrušující imaginací“. Prolínají se v ní dva fenomény, hodiny a skleněné plastiky, které se pro jednoho člověka staly životní vášní a posedlostí. Jan Frydrych je světově oceňovaným sklářským výtvarníkem. Pracuje virtuózním způsobem s nejobtížněji zpracovatelným sklářským materiálem, s optickým sklem. Vyučil se brusičem a tuto techniku opracování skla vyučoval u nás i v zahraničí. Získal skvělé renomé spoluprací s předními českými sklářskými umělci, například při realizaci skleněných plastik a rozměrných objektů Václava Ciglera. Postupně se sám etabloval jako výrazný autor. Své plastiky představil na desítkách výstav po celém světě a je zastoupen v předních sklářských sbírkách. Jeho díla jsou mistrovskými ukázkami využití optických efektů skloviny. Pro diváky poskytují příležitost užívat si proměnnou hru lomů a odrazů, iluzi imaginativních prostorů uzavřených v plastikách. Ukázky jeho uměleckého skla na pardubickém zámku jsou jako fascinující krystaly, ožívající světlem do tajemné nádhery. Neoddělitelnou součástí Frydrychova života je však také desítky let rozvíjená sběratelská činnost v oblasti historických hodin. Sbírá je od roku 1968 a sám je jako zkušený hodinář opravuje a restauruje. Jeho sbírka se postupně rozrostla na více než 450 exponátů z období od 17. až do 20. století. Kolekce Jana Frydrycha obsahuje řadu opravdových skvostů, které jsou sběratelskými lahůdkami. Na současné výstavě je možné obdivovat výběr z nich - více než 50 nádherných, plně funkčních stolních i nástěnných hodin z 2. poloviny 18. století až konce 19. století. S těmito historickými exponáty jako by znovu ožívala atmosféry noblesy salónů minulých staletí, kde byly právě hodiny jedním z nejexkluzívnějších doplňků. Výstava ve Východočeském muzeu je tak místem, kde se setkává cit pro krásu uměleckého řemesla minulosti se zcela současným světem tvůrčí fantazie moderního umění. Vstupné 50 Kč plné vstupné 25 Kč snížené vstupné

> Otevírací doba

Expozice a výstavy jsou přístupné celoročně,
denně kromě pondělí, 10:00 - 18:00

> Kontakt

Kraj: Pardubický kraj
Město: Pardubice
Ulice: Zámek 2 (VČM)
E-mail: [email protected]

> Komentáře