Advent v muzeu Cheb | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Advent v muzeu Cheb

> Fotogalerie

> Termín

1.12.2018

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

3-6, 6-9, 9-14

> Popis

Na sobotu 1. prosince připravilo Muzeum Cheb další ze svých oblíbených adventních trhů. Zváni jsou nejenom ti, kteří se rádi nechávají okouzlit adventní atmosférou naplněnou vůní vanilky, skořice a jehličí, ale především ti, kteří nechtějí podlehnout pouze maratónu předvánočního úklidu a nákupům. Po celý den bude v expozičních prostorách muzea probíhat adventní trh s doprovodným programem, při němž si na své přijdou děti i dospělí. Muzejní adventní trh bude opět inspirací ke koupi mikulášských a vánočních drobností, nebudou chybět nápady na adventní a vánoční výzdobu. Návštěvníci si budou vybírat ze široké nabídky rukodělných výrobků: různých typů drobných hraček, zajímavých šperků, háčkovaných a paličkovaných vánočních ozdob a interiérových drobností, tradičního i méně tradičního vánočního cukroví a perníků. V muzeu se opět bude péct, bude vonět koření a návštěvníci jako každoročně ochutnají něco z tradičních vánočních jídel. Pro děti budou připraveny Adventní hrátky s knihovnou, představí se také nízkoprahové zařízení pro děti a mládež ACRP Cheb POHODA a nezisková organizace Dětský úsvit z.s. Cheb. Rušno bude po celý den také ve Valdštejnské obrazárně muzea, která ožije nejen dětským zpíváním a recitací. V dopolední části programu se představí děti z pěveckého kroužku 6. ZŠ v Chebu se svým Zimním zpíváním, ani letos nebudou chybět pěvecké soubory Sedmikrásky a Kopretiny a vystoupení dětí z literárně dramatického oddělení chebské Lidušky. Odpoledne bude patřit pěveckému souboru Koťata z 5. ZŠ v Chebu. Herci Divadla Kapsa z Andělské Hory pak sehrají pro malé i velké divadelním představení s názvem Putování za vánoční hvězdou. K adventnímu a vánočnímu času v Muzeu Cheb neodmyslitelně patří výstava dětských školních výtvarných prací. Ta letošní má název Vánoční zvonění. Bude opět soutěžní a prvním dnem, kdy bude šance dát svůj hlas té nejlepší práci, bude právě sobota 1. prosince. Soutěž je vyhlášena pro 5 kategorií – 1. mateřské školky, 2. 1. stupeň ZŠ, 3. školní družiny, 4. malotřídní školy, 5. 2. stupeň ZŠ. O vítězi soutěže bude veřejnost svými hlasy rozhodovat až do 14. prosince.

> Otevírací doba

9:30 - 17:00

> Kontakt

Kraj: Karlovarský kraj
Město: Cheb
Ulice: Muzeum Cheb, p.o., nám. Krále Jiřího z Poděbrad 493/4

> Komentáře