Létající drahokamy | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Létající drahokamy

> Termín

23.11.2018 - 3.2.2019

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

6-9, 9-14

> Popis

V minoritském klášteře můžete od 23. listopadu zhlédnout výstavu Létající drahokamy. Výstava Létající drahokamy zapůjčená z Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně je koncipována jako srovnání barevných vzorů a kombinací na tělech převážně exotického hmyzu a na horninách či minerálech. „Jednotícím principem výběru je vizuální dojem, kdy třeba na křídlech motýlů můžeme spatřit podobné obrazce, jako jsou typické pro určitý druh minerálů, struktury na povrchu a zbarvení hmyzích těl připomínají některé horniny, krovky mnoha brouků zase vypadají, jako by byly vytepané z ryzího zlata, “ přibližují instalované exponáty autoři výstavy zoolog Dušan Trávníček a geoložka Ludmila Nejeschlebová z Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně. A jaké zajímavosti z říše hmyzu návštěvníci na výstavě uvidí? "Výstava nabídne četné ukázky ze sbírek Muzea jihovýchodní Moravy – různé zástupce hmyzu, především pak brouky a motýly. Nejenom z Česka, ale z nejrůznějších zemí celého světa, jako je například Brazílie, Indonésie, Malajsie či Austrálie. Návštěvníci na výstavě mohou vidět i zástupce největších brouků na světě herkulese antilského a goliáše obrovského," sděluje Dušan Trávníček. Pestrá sbírka bude připravená také z minerálů a hornin. "Lidé uvidí typickou ukázku křišťálu z lokality Sankt Gotthard nebo ryzí měď z Uralu," doplnila Ludmila Nejeschlebová.

> Otevírací doba

PO–ST, PÁ | 9.00–17.00 | ČT | 9.00–17.45

> Kontakt

Kraj: Jihomoravský kraj
Město: Znojmo
Ulice: Minoritský kláštěr

> Komentáře