Zámek Moritzburg | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Zámek Moritzburg

> Otevřeno

únor, březen, duben, květen, červen, červenec, srpen, září, říjen

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Zámek Moritzburg najdete nedaleko Drážďan a pouhý krátký pohled vám bude stačit na to, abyste zadumali, kde jste již viděli podobnou stavbu. Brzy byste si vzpomněli, že šlo o pohádku Tři oříšky pro Popelku, která se tady natáčela. Kvůli slavné filmové verzi s Libuší Šafránkovou a Pavlem Trávníčkem v hlavních rolích se sem stále sjíždí nejen naši občané, ale samozřejmě i domácí Němci, protože i u nich je česká Popelka velmi populární. Král polský a kurfiřt saský August Silný nechal přímo na zdech původní renesanční stavby vybudovat lovecký zámeček a letohrádek v patřičném reprezentativním stylu. August tady velmi rád pobýval a oddával se své obrovské vášni – lovu. Zámek je pojmenován po původním majiteli. Perla saského baroka, jak se zámku přezdívá, leží pouhých 14 km na severozápad od města Drážďany. Na zámku si prohlédnete obsáhlé sbírky s loveckými trofejemi, čínským, japonským a míšeňským porcelánem. Zajímavostí je péřová místnost s názvem Federzimmer. August Silný si nechal stvořit a ozdobit postel a ložní zařízení z per mnoha exotických ptáků. Slavnostní lůžko je pokryto takřka dvěma miliony ptačích per nejrůznějších barev. Uchvátí vás také nábytek a malby, kožené tapety s kresbami. Jak se dostanete na zámek Moritzburg Autobus, auto: Po dálnici A17 Praha – Drážďany po pojedete po Dreieck Dresden-West a budete pokračovat dálnicí A4 ve směr na Berlín. Dostanete se až na sjezd Dresden-Wilder Mann a pak už jedete na velké parkoviště v Moritzburgu před barokním zámkem. Vlak: Z nádraží Dresden – Neustadt se vydáte linkovým autobusem 326 ve směru Radeburg a vystoupíte na zastávce Schloss Moritzburg. Využít lze i historickou úzkokolejkou Lößnitzdackel z Radebeulu do Moritzburgu. Parkoviště Parkování je umožněno před zámkem. N 51°09’52.18″ | E 13°40’46.79″

> Otevírací doba

Únor, březen: sobota a neděle: od 10:00 do 16:30 hodin.
Duben – říjen: Denně od 10:00 až do 17:30 hodin

> Kontakt

Kraj: Ústecký kraj
Město: Moritzburg
Ulice: Moritzburg

> Komentáře