Vyhlídka Karla IV. - Karlovy Vary | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Vyhlídka Karla IV. - Karlovy Vary

> Fotogalerie

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Pseudogotická cihlová rozhledna v podobě minaretu Poloha: Jižní vrch nad jižním okrajem centra Karlových Varů GPS: 50°12'58.670"N, 12°52'49.829"E Nadmořská výška: 514 m Období výstavby: 1876 Oficiální zpřístupnění: lázeňská sezóna roku 1877 Celková výška: asi 15 m Výška vyhlídkových plošin: asi 9 a 15 m Počet schodů: 80 Přístupnost: volně přístupná Přístup k rozhledně: Přístup č. 1: K rozhledně můžete vystoupat lesními pěšinami 1,2 kilometru dlouhou náročnou cestou po žluté turistické trase od Poštovního dvora. Přístup č. 2: Druhou variantou je vyjet lanovou dráhou Diana do mezistanice Jelení skok a odtud se vydat příjemnou pěšinou asi 770 metrů po žluté turistické stezce z druhé strany přes rozcestí u kaple Ecce homo. Historie objektu: Nejstarší stojící karlovarská rozhledna byla na oblíbeném vyhlídkovém místě nad městem v lázeňských lesích vystavěna již v roce 1876. Pseudogotická cihlová rozhledna v podobě minaretu se dvěma vyhlídkovými ochozy byla postavena jako kopie rozhledny v severoněmeckém Schleswigu. Rozhledna tehdy nesla jméno Vyhlídka císaře Františka Josefa a byla zpřístupněna v lázeňské sezoně roku 1877. Rozhledna plnila rovněž funkci altánu a hned po svém otevření se dočkala velkého zájmu návštěvníků z řad lázeňských hostů. Z prvního ochozu rozhledny byly při různých oslavách odpalovány ohňostroje. V době po první světové válce byla rozhledna přejmenována na Josefovu vyhlídku a od doby po druhé světové válce se nazývá Vyhlídka Karla IV. V roce 2001 prošla tato jedinečná stavba celkovou rekonstrukcí.

> Otevírací doba

volně přístupná

> Kontakt

Kraj: Karlovarský kraj
Město: Karlovy Vary
Ulice: Jižní vrch nad jižním okrajem centra Karlových Varů

> Komentáře