Trilopark - Interaktivní muzeum a vzdělávací centrum | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Trilopark - Interaktivní muzeum a vzdělávací centrum

> Fotogalerie

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

5  (9x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Interaktivní muzeum Trilopark si klade za cíl školám i širší veřejnosti zprostředkovat ucelený pohled na historii života na naší planetě. Většina muzejních expozicí je zaměřena na zrak. Člověk má ovšem i jiné smysly. A proto v rámci Triloparku na plný úvazek zaměstnáváme: • sluch: v rámci komentovaných prohlídek se návštěvníkům věnují fundovaní lektoři z oboru; • hmat: některé exempláře jsou vyhrazené k ohmatání, což ocení především menší návštěvníci. Kde jinde si sáhnou na pravý dinosauří zub, na stoličku mamuta, veliké trilobity, na zub megalodona a mnoho dalších exemplářů? • a samozřejmě zrak, protože z naší expozice rozmístěné do 24 vitrín a doplněné modely a bohatým obrazovým materiálem Vám budou oči přecházet... A zde si na své nepochybně přijdou i dospělí, protože na rozlehlé ploše výstavy je rozhodně co prohlížet, číst, dozvídat se... Co ale návštěvníci oceňují nejvíce, jsou aktivity, které nabízíme a které pro jednoduchost nazýváme DÍLNIČKY. V rámci dílniček jsou zapojeny všechny smysly naráz. Můžete si vytvořit malé odlitky, zkusit si práci s preparační jehlou, domodelovat dinosauří lebku, odkopat velikou dinosauří kostru; a pozor – vytvořit si velikou dinosauří lebku!!! (I když ta už je nad rámec základního vstupného...) Konečně – přijďte do Triloparku a uvidíte, totiž... nejen uvidíte, sami... Nabízíme také možnost POŘÁDÁNÍ NAROZENINOVÝCH OSLAV VÝSTAVA NELÍTOSTNÝ PRAVĚK Výstavu Nelítostný pravěk, která nemá na našem území obdoby, již hostilo Západočeské muzeum v Plzni a Muzeum města Ústí nad Labem. Od října 2017 se výstava stává - pod záštitou Městké části Praha 4 - součástí Interaktivního muzea Trilopark v pražských Nuslích. Za celým projektem stojí dvě dekády intenzivní práce špičkového paleomodeláře Radka Labuti a několika sochařů. Díky jejich úsilí vzniklo několik desítek modelů vyhynulých organismů v životní velikosti. Některé exponáty jsou sestaveny do prehistorických výjevů (dioramat), aby se návštěvníci mohli stát „součástí děje“ a pocítit, jaké to je – stanout tváří v tvář šavlozubému tygrovi, jeskynnímu lvovi, ocitnout se před obřím prvohorním akváriem či uprostřed karbonského pralesa s třímetrovou „mnohonožkou“, obří vážkou meganeourou a dalšími vyhynulými organismy. Modely jsou doplněny množstvím zkamenělin, aby bylo z výstavy patrné, jaký materiál má umělec/vědec k dispozici, když se pouští do modelování vyhynulých světů. Celá výstava je lektorována kvalifikovanými, a především zapálenými lidmi, kteří návštěvníky provedou historií života od prvohor až po současnost.

> Otevírací doba

pro školy: po domluvě (telefon či mail) ve všední dny 8:00 - 12:30

pro veřejnost: pouze o víkendech. Začátek programu vždy v 10:00, 13:00, 14:00 a 15:00 hodin - podrobnější informace viz webové stránky

> Kontakt

Kraj: Praha
Město: Praha 4 - Nusle
Ulice: Pod Terebkou 1139/15
Telefon: +420 732 865 798
E-mail: [email protected]

> Komentáře