Zimní sportovní ledový park v Pardubicích | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Zimní sportovní ledový park v Pardubicích

Foto: Dostihový spolek a.s.

> Termín

1.12.2018 - 28.2.2019

> Hodnocení

4  (1x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

V prosinci se pardubické závodiště stane cílem milovníků bruslení a bude tomu tak až do února. provozovat Zimní sportovní ledový park. Vybrán je dodavatel mobilního kluziště se skutečnou ledovou plochou, která by měla být připravena, včetně osvětlení, počátkem prosince. „Rozměry kluziště splňují požadavky Mezinárodní federace ledního hokeje pro pořádání hokejových zápasů. S těmi se ale počítá spíše jako s akcemi, které by měly v budoucnu zatraktivnit toto sportoviště. Prioritně jde městu o návrat k tradici bruslení a větší využití závodiště, kterému chybí zimní aktivity,“ komentuje zimní využití dostihového závodiště primátor Pardubic Martin Charvát. „Kluziště pod širým nebem má sloužit v prvé řadě veřejnému bruslení. Ve všední dny by měly ledovou plochu využívat především školy, atraktivní časy v odpoledních hodinách by mělo být kluziště vyhrazeno veřejnému a rodinnému bruslení. Zbývající časy budou nabízeny amatérským hokejistům z Pardubic i širokého okolí,“ doplnil primátor. Mobilní ledová plocha bude instalována v těsném sousedství tribuny D. Projekt Zimního ledového parku totiž využívá přízemních prostor tribuny, v nichž bude umístěno zázemí pro návštěvníky, ale také toho, že u sportoviště budou k dispozici parkovací plochy, šatny, WC a podobně. Náklady na pořízení ledové plochy, včetně mrazícího zařízení a související investice například do osvětlení, úpravy terénu před tribunou a podobně, budou zhruba 13 milionů korun, na každoroční provoz jsou v rozpočtu města vyčleněny zhruba na dva miliony. Ledovou plochu budou moci milovníci bruslení využívat od prosince do konce února. Pak bude areál závodiště upraven tak, aby byl na počátku dostihové sezony opět plně k dispozici dostihovému sportu.

> Otevírací doba

dle programu a počasí (aktualizace na www)

> Kontakt

Kraj: Pardubický kraj
Město: Pardubice
Ulice: Pražská 607 (Dostihové závodiště)
Telefon: 466 797 111
E-mail: [email protected]

> Komentáře