Adventní prohlídky na Grabštejně | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Adventní prohlídky na Grabštejně

Foto: .

> Termín

7.12.2019

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

3-6, 6-9, 9-14

> Popis

Letošní vánoční prohlídky vás zavedou především do časů posledních majitelů, hrabat Gallasů a Clam-Gallasů, kteří na grabštejnském panství působili od počátku 18. století do roku 1945. Na prohlídkách s kostýmovanými průvodci si můžete připomenout vánoční zvyky a obyčeje, prohlédnout vyzdobené interiéry a načerpat adventní atmosféru. První prohlídka vychází v 9:15, další každou čtvrthodinu. Rezervace na prohlídky pouze pro skupiny nad 15 osob. Zážitek z prohlídky pak na nádvoří umocní adventní melodie (skupina Subulcus), rozveselí vás kejkle (kejklíř Martin) či vánoční představení. Vánoční atmosféru podpoří i stánky s vánoční krmí i cukrovím a také s drobnými dárečky a suvenýry. Při slavnosti budete také moci ochutnat speciality připravené přímo na ohni v Kuchyni U Ryby! Po celý den budou probíhat adventní dílničky, kde si můžete vyrobit např. vánoční ozdobu, adventní věnec, svíčku a ozdobit oblíbený domácí perníček. Součástí programu bude i odpolední provedení České mše vánoční od Jakuba Jana Ryby v podání pěveckého sboru Janáček. Během víkendové akce jsou přístupné pouze prostory části I. okruhu (1. patro hradu) a kaple. Děkujeme za pochopení. Po celou otvírací dobu (tj. od 9 do 16 hodin) je otevřena také hradní krčma, více podrobností se dozvíte v sekci "Hradní občerstvení". Doprovodný program vánočního dne na nádvoří hradu Grabštejn (není-li uvedeno jinak): 9.30 Hudba adventní (skupina Subulcus) - v hradním šenku 10.00 Kejklíř Martin 10.30 Oživený betlém 11.00 Kat Pawouk 11.30 Hudba adventní (skupina Subulcus) - v hradním šenku 12.00 Kejklíř Martin 12.30 Oživený betlém 13.30 Kat Pawouk 14.00 Hudba adventní (skupina Subulcus) - v hradním šenku 14.30 Kejklíř Martin 15.00 Oživený betlém / (15.00 Česká mše vánoční - pro objednané zájezdy) 15.30 Kat Pawouk 16.00 Česká mše vánoční (velký sál v 1. patře nad pokladnou)

> Otevírací doba

dle programu

> Kontakt

Kraj: Liberecký kraj
Město: Chotyně
Ulice: Hrad Grabštejn

> Komentáře