Klášter Broumov | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Klášter Broumov

Foto: Fcb Broumovský klášter

> Fotogalerie

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Mezi největší turistická lákadla na Broumovsku bezpochyby patří Benediktínský klášter v Broumově. Historie kláštera sahá do 13. století, kdy bylo místní panství věnováno Přemyslem Otakarem I. do správy benediktínskému řádu. Na bývalé pevnosti pak byl vybudován klášter s gotickým chrámem. Významným milníkem byly husitské války, kdy do kláštera přesídlil opat z Břevnovského kláštera spolu s dalšími řeholníky. To přineslo velký hospodářský rozmach této oblasti. Postupem času význam kláštera zvolna upadal. Za komunismu se z kláštera stal internační tábor pro řeholníky a řeholnice. To se změnilo po sametové revoluci. Dnes je klášter opraven a otevřen pro návštěvníky. Klášterem vás provede hned několik tematických okruhů. Prohlídky vás provedou kostelem sv. Vojtěcha, sakristií nebo klášterní knihovnou s více jak 17 000 svazky. Najdete zde nejen historii, ale také umění. A to v prostorách Lapidária, kde pro děti kromě dílniček, očekávejte i komentované prohlídky. Jde o experimentální galerijní projekt zaměřený na dětského diváka, tzv. koncept autorských výstav pro děti. Nejde v něm o infantilní stylizaci, ale chtějí zprostředkovat živá témata, techniky i výtvarná média dětem, například už jen výškou navěšení obrazů. Na jaře se chystá výstava Venduly Chalánkové, kdy se návštěvník může stát postavou, která vystoupila z románu, ale stejně tak si třeba zazpívat podle animované písničky. Vstup: zpoplatněný Zdroj fotografií: web klášter Broumov

> Otevírací doba

viz webové stránky

> Kontakt

Kraj: Královéhradecký kraj
Město: Broumov
Ulice: Klášterní 1
Telefon: +420 491 521 286
E-mail: [email protected]

> Komentáře