Botanická zahrada Tábor | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Botanická zahrada Tábor

> Fotogalerie

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Zahrada vznikla v roce 1866 a je druhou nejstarší v České republice. Od roku 1906 nabízí zahrada semena do celého světa, v dnešní době putují do čtyř set míst v Evropě, Asii, Americe, Africe, Austrálii, Novém Zélandu a na sto adres v České republice. Návštěvník může ve sklenících zahrady obdivovat teplomilnou flóru, v arboretu pak evropské a cizokrajné dřeviny. Hlavní výzkumný program představuje tzv. "hospodářský systém", orientovaný na užitkové plodiny využívané v minulosti před nástupem chemie zemědělství. V rámci programu zde kromě starobylých druhů koření pěstují i druh pšenice známý již před 8 000 lety. Botanická zahrada je volně přístupná veřejnosti. Na objednávku pro skupiny nad 20 osob zajistí škola průvodce, pro menší skupiny podá informace přítomný pracovník. V zahradě můžete navštívit také malý koutek s handicapovanými živočichy, ve kterém přebývá i liška Sisi. Otevírací doba červenec–srpen pondělí–pátek 7.00–16.30, sobota–neděle 10.00–17.00 duben–červen, září pondělí–pátek 7.00–16.30 říjen–březen pondělí–pátek 7.00–16.00 (od března do června otevřeno o víkendech nepravidelně – více na webu botanické zahrady) Vstupné do areálu zahrady zdarma do skleníků dospělí 20 Kč, děti do 15 let, ZTP a studenti ve skupinách 10 Kč; děti do 6 let zdarma poplatek za výklad průvodce 200 Kč (na objednávku)

> Otevírací doba

červenec–srpen

pondělí–pátek 7.00–16.30, sobota–neděle 10.00–17.00

duben–červen, září

pondělí–pátek 7.00–16.30

říjen–březen

pondělí–pátek 7.00–16.00

(od března do června otevřeno o víkendech nepravidelně – více na webu botanické zahrady)

> Kontakt

Kraj: Jihočeský kraj
Město: Tábor
Ulice: Nám. T.G.M. 788
Telefon: +420 774 128 073
E-mail: [email protected]

> Komentáře