Lesopark lesních bytostí | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Lesopark lesních bytostí

Foto: .

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

V roce 2011 u příležitosti Mezinárodního roku lesů se do lesoparku po mnoha a mnoha letech ba staletích nastěhovali zpět lesní bytosti - víly a skřítkové a to díky tomu, že se lidé začali o lesy lépe starat a více si jich vážit. Kdysi totiž ve zdejších lesích na kdejaké mýtině žila nějaká kouzelná lesní bytůstka. Všechny měl pak pod dohledem skřítek ze Slatinského vrchu. O něm se vypráví řada legend, kdy hodným pomáhal a zlé po zásluze trestal. Ovšem když ti zlí převládli, odešel skřítek z našich lesů a s ním i všechny lesní bytosti. A právě v roce 2011, když viděl, jak se lidé o lesy vzorně starají, vrátil se zpět, aby to s námi lidmi zkusil ještě jednou. Svým návratem dodal odvahu všem schovaným lesním bytostem, aby i ony sem tam vykoukly na návštěvníka a tu a tam šiškou zpoza stromů poškádlily hravé děti. V lesoparku tak naleznete sochy šesti lesních bytostí, ale musíte je hledat pomocí plánku, který dostanete v dokském infocentru. V letošním roce byl lesopark revitalizován, vzniklo zde borovicové arboretum, byly instalovány herní prvky jak pro děti, tak i pro dospělé. A tak je v lesoparku Masarykovy sady dobře jak lidem, tak i lesním bytostem. Lesopark Masarykovy sady je ohraničen na výchově Mimoňskou ulicí, na jihu Nerudovou ulicí a západní stranu tvoří železnice s Továrním vrchem.

> Otevírací doba

celoročně

> Kontakt

Kraj: Liberecký kraj
Město: Doksy
Ulice: ul. Mimoňská/ Nerudova/ Tovární vrch

> Komentáře