Vrátenská rozhledna | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Vrátenská rozhledna

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

5  (1x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Přesně 125 schodů a naskytne se vám nádherný pohled na hrad Bezděz, hrad Housku a rozmanitou přírodu Máchova kraje... Samotná hora je dominantou Kokořínska a se svojí nadmořskou výškou 508 m.n.m. je nejvyšším bodem Mělnicka. Je logické, že toto místo bylo vždy oblíbeným místem turistů, kteří se chtěli kochat výhledem do kraje. Proto zde již v roce 1893 vznikla první, tehdy ještě dřevěná rozhledna. Jako materiál posloužila bývalá hasičská věž z blízkého Mšena. Přestože se stala velmi oblíbenou, nastaly finanční problémy s její údržbou. Chátrala a definitivní konce přišel při vichřici v roce 1903. Když na počátku devadesátých let vzniklo sdružení Obce Kokořínska, jedním z jejich cílů se stala obnova rozhledny na Vrátenské hoře. Příjemné se spojilo s užitečným a ve spolupráci s telekomunikačními společnostmi vznikla rozhledna, která zároveň plní i funkci vysílače. V roce 1999 byla postavena čtyřicetimetrová věž se speciální ocelovou trojhrannou konstrukcí. Ze šestiúhelníkové vyhlídkové plošiny, která je ve výšce 25 metrů je nádherný rozhled všemi směry. Za dobrého počasí lze vidět například Prahu, Jizerské hory nebo Bezděz. Na rozdíl od mnoha podobných konstrukcí je pro lepší estetický dojem opláštěná. Proto také byla roku 2002 vyhlášena nejkrásnější rozhlednou v ČR. Je otevřena celoročně, ale podmínkou je dobrá viditelnost.

> Otevírací doba

Celoročně

> Kontakt

Kraj: Středočeský kraj
Město: Nosálov

> Komentáře