Cyklostezka Veliny - Borohrádek | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Cyklostezka Veliny - Borohrádek

Foto: Veliny

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Cyklostezka mezi obcí Veliny a městem Borohrádek byla postavena v roce 2008 a slouží nejen k výletům na kolech a k procházkám. Konají se zde také mnohé akce, například Historická kola, Pohádkový les, nadační peleton Na kole dětem. Část cyklostezky je také součástí Naučné stezky rytíře Velingera. Stezka pro cyklisty, chodce a inline bruslaře je dlouhá 4,5 km a široká 3 metry. Navede vás na ni již v centru obce asfaltový víceúčelový chodník, který není cyklostezkou, ale umožňuje jízdu na kole. Inline bruslaři si mohou za hasičskou zbrojnicí zaparkovat auto a dál vyrazit na bruslích. Při jízdě po víceúčelovém chodníku je třeba dbát zvýšené opatrnosti a jezdit opravdu ohleduplně. Chodník užívají, jak je zcela běžné, zejména chodci, proto jezděte prosím s respektem k nim pomaleji a mnohem pozorněji. Na konci chodníku ještě před mostem odbočíte vlevo do kopečka a jakmile minete závoru, ocitnete se na cyklostezce. Čeká Vás příjemná projížďka mírným terénem, nejprve polem, poté lesem, kde budete muset v jednom místě poněkud více zabrat. Než přejedete železniční trať, zastavte se v půvabném altánu, který se tváří jako vlaková zastávka , ale nenechte se mýlit, tady vlaky nikdy nestaví. Proto dávejte také pozor na přejezdu, vlaky tu vskutku občas jezdí. Pokud podél cyklostezky zahlédnete nějaké zelené značky na dřevěných kůlech a herní prvky, jedná se o součásti Naučné stezky rytíře Velingera, která místy kopíruje cyklostezku. Nechte se zlákat a prozkoumejte ji také. Další odpočívadlo naleznete na místě zvaném "U čtyř pánů", na samém rozhraní Pardubického a Královéhradeckého kraje. Zde je umístěn hraniční kámen s paměťní deskou ke slavnostnímu otevření cyklostezky a pěkný dřevěný altán zvoucí k posezení. Cyklostezka končí v Borohrádku, příjemném městečku, kde vlaky staví a kde si můžete udělat zastávku i vy. Vítejte ve Velinách, užijte si výlet na cyklostezce a přijeďte zas :-)

> Otevírací doba

dle počasí

> Kontakt

Kraj: Pardubický kraj
Město: Veliny
Ulice: start cyklostezky s cílem v Borohrádku
Telefon: 466 682 187
E-mail: [email protected]

> Komentáře