Rozhledna Babí lom | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Rozhledna Babí lom

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Rozhledna Babí lom se nachází nedaleko obce Lelekovice pár kilometrů od Brna (mapu najdete pod textem a fotkami) v nadmořské výšce 521 m. Na jejím místě stávala do začátku 2. světové války Ripkova vyhlídka, která měla podobu zastřešeného altánu. Myšlenka na výstavbu nové rozhledny se zrodila v roce 1958 v hlavě lelekovického rodáka MUDr. Rudolfa Albrechta. Projekt patnáctimetrové betonové věže vypracoval brněnský architekt Mojmír Korvas. Realizaci stavby si vzali na starost dobrovolníci, převážně členové TJ Sokol Lelekovice. Veškerý materiál bylo nutné na toto těžko dostupné místo dopravit na zádech. Rozhledna byla slavnostně otevřena na jaře roku 1961. K rozhledně je možné se dostat například z Lelekovic - od hotelu Babí lom po červené značce. Tato cesta je kratší, ale stoupání je poměrně drsné :-) Pohodlněji k rozhledně vystoupáte od Vranova, taktéž po červené značce - stoupání je mnohem mírnější, zase si užijete cesty po skalách. Cestou z Vranova také uvidíte tzv. Lelkovadlo neboli past na lelky. Jak se píše na informační ceduli u Lelkovadla - od nepaměti lidé věnují velkou část svého života "chytání lelků". Lelci se šíří do světa právě ze zdejší oblasti, a proto svazek obcí "Ponávka" zřídil tuto past. Přelelkování je pro člověka nebezpečné, a tak se doporučuje minimálně jednou za rok pastí projít. Potom se člověk může dále věnovat práci, zábavě, turistice, sportu atd.

> Otevírací doba

celoročně

> Kontakt

Kraj: Jihomoravský kraj
Město: Lelekovice
Ulice: v lese nad Podlesím, Lelekovicemi a Vranovem u Brna

> Komentáře