Naučná stezka - Babí lom | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Naučná stezka - Babí lom

> Fotogalerie

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

0  (0x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Délka stezky: cca 1,5 hodiny poklidné chůze Náročnost: středně náročná - pro rodiny s malými dětmi, seniory Dostupnost: pro pěší i cyklisty Naučná stezka je zaměřena na rodiny s dětmi a tematicky se jedná o „cestu stromu“ od semene po výrobky ze dřeva. Na každém stanovišti je umístěno lesní zvíře vyrobené z jednoho kusu dřeva, který je opracován motorovou pilou ve velikosti zhruba 1,5 m. Toto zvíře je v krátkosti popsané v rohu naučné tabule. Celou naučnou stezkou provází mravenec „Lesík“, který se takto stal maskotem Lesů města Brna, a. s. a bude mít za úkol děti i širokou veřejnost přístupnou a nenásilnou formou seznamovat s naší společností, pracovní náplní lesníků, funkcí lesů i významem lesnictví v celém komplexu činností. Součástí naučné stezky je i nový lesní altán, 4 lesní hřiště a obnovená studánka u Sv. Huberta. Zastavení naučné stezky: 1. Semenářství a školkařství (aneb jak se rodí stromek) 2. Obnova lesa (aneb jak vzniká nový les) 3. Výchova lesa (aneb jak se vychovává nový les) 4. Těžba lesa (aneb jak se těží les) 5. Jak se zpracovává a využívá dřevo 6. Rok s lesníkem 7. Rok s myslivcem 8. Koloběh vody v lese 9. Vzduch a les 10. Historie Babího lomu.

> Otevírací doba

celoročně

> Kontakt

Kraj: Jihomoravský kraj
Město: Lelekovice
Ulice: lesy mezi Lelekovicemi a Vranovem u Brna, pod rozhlednou Babí lo

> Komentáře