Z Bohdanče do Černé u Bohdanče | Kam s dětmi – aktivity pro děti a jejich rodiče

E-mail:
Registrační kód:
Zapomněl(a) jste registrační kód?
Aktuální registrační kód:
Nový registrační kód:
Opakovat nový registrační kód:

Zadejte registrační email.

E-mail:

Registrací se přihlásíte se do KLUBU KAM S DĚTMI a zároveň Vám bude umožněno vkládání akcí a tipů do databáze KAM S DĚTMI.
KLUB KAM S DĚTMI Vám bude pravidelně přinášet novinky, newslettery, exkluzivní výhody, slevy a soutěže.

Jméno:
Příjmení:
E-mail:
Telefon:
Instituce:
vyplňujte, pokud za ni budete vkládat do databáze
Kraj:
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Budeme rádi, když vyplníte i další nepovinné údaje, které nám mohou pomoct při vylepšování portálu Kam s dětmi. Naším cílem je být pro vás nejlepším rádcem a pomocníkem, když nevíte kam s dětmi. Tyto data nebudou dle Zásad o ochraně osobních údajů nijak zneužívány či předávány třetím osobám.

Rok narození rodiče:
Jméno dítěte:
Datum narození dítěte:
Přidat dítě

Z Bohdanče do Černé u Bohdanče

Foto: obec Černá u Bohdanče

> Otevřeno

celý rok

> Hodnocení

3  (1x)

> Pro děti ve věku:

0-14

> Popis

Tato běžecká trasa vede po rovinném terénu, cyklostezkách i lesních cestách. Start trasy začíná ve městě Lázně Bohdaneč. Cesta se bude ubírat směrem na obec Živanice, do které se dostanete po cyklostezce zhruba po 3 km. Dále pokračujte směrem na obec Černá u Bohdanče, kde se můžete za příznivého počasí osvěžit v rybnících Malá Černá a Velká Černá. Po krátké pauze a případném občerstvení můžete pokračovat zpět po cyklostezce směrem k lázeňskému městu, kde se zhruba po 3 km napojíte na naučnou stezku Gočárův okruh. Ten vás zavede na zajímavá místa, jakými jsou například: Kuttnerova kaplička, Tillerovo sedátko, lázeňský park i samotné léčebné lázně. Zapomenout byste určitě neměli na Horecké písníky, ke kterým se dostanete po modré turistické značce. Trasa je vhodná jak pro začátečníky, tak zkušené běžce. Cesty jsou pohodlné, s občerstvením i odpočinkovými místy. Doporučujeme i jako celodenní poznávací výlet. Co stojí za to vidět: Radnice, Masarykovo náměstí, Kostel sv. Maří Magdalény, Sluneční hodiny, Léčebné lázně, Lázeňský pavilon Gočár, Lázeňský park, Kuttnerova kaplička, Tillerovo sedátko, Gočárův vodojem, Alej ke hřbitovům, Bohdanečské hřbitovy, Památník obětem světových válek, Gočárova vila v Dukelské ulici, Velká Černá, Malá Černá, Horecké písníky Základní parametry běžecké trasy Délka trasy (km): 10 Výškový profil (m): 32 m stoupání Povrch: zpevněné cesty, terén

> Otevírací doba

dle počasí

> Kontakt

Kraj: Pardubický kraj
Město: Lázně Bohdaneč
Ulice: Masarykovo nám 1 (centrální náměstí)
Telefon: 466797061
E-mail: [email protected]

> Komentáře